Davutoğlu: Tarih sorumluluktan kaçanları da yazacak

Başbakan Ahmet Davutoğlu 2 Milyon Gülen Yüz ödül törerininde konuştu. Davutoğlu Türkeş'in bakanlık teklifini kabul ettiği için teşekkür ettiğini ve tarihin sorumluluktan kaçanları da yazacağını dile getirdi.

Giriş Tarihi: 27.8.2015 12:01 Güncelleme Tarihi: 27.8.2015 12:06
Davutoğlu: Tarih sorumluluktan kaçanları da yazacak

Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları:

var oldukça vatandaşı ile gönül bağını kuran akim olacaktır.

Ak Parti vefa hareketidir. Geçen sene oğalaüstü kongreden önce ne senaryolar yazdılar. Allah'ın izniyle bu hareketten daha nice devlet adamları yetişecek ve milletin kaderine hakim olacak. Diğer partilerde yaşanan fırtınaları görüyorsunuz. Allah'ın izniyle bu vefa partisi yoluna devam edecek.

DAVA ARKADAŞLIĞIMIZA ZARAR VEREMEZSİNİZ

Cumhurbaşkanlığı ve başbakanlık makamı üzerinden spekülasyon yapanlara bir kez daha sesleniyorum, siz ne yaparsanız yapın, bizim dava arkadaşlığımıza zerre miktar zarar veremezsiniz. AK Parti misyon hareketedir.

Türkiye'de herhangi bir yönetim boşluğunun oluşmasına izin vermedik.

AK Parti kadroları siyasetin içindeyken Türkiye'ye kimse ekonomik ve siyasi kriz yaşatamaz.

HER ŞEYE HAYIR DEDİ

Sayın Kılıçdaroğlu ile bir koalisyon hedefiyle masaya oturduk. Sayın Baçeli ile konuşmasında kapıları kapattı. Biz teklif yapmadan hayır diyeceğini açıkladı. Sayın Bahçeli 7 Haziran'dan bu yana ortaya konan her ihtimale hayır demiştir.

Anayasa'nın hükmü uygulanarak seçime gidiliyor.

Sayın Cumhurbaşkanı'nın seçim kararı almasına tepki gösteriyorsunuz ama bütün yollara kapıları siz kapattınız.

Siyasi parti genel başkanları 'bizi aramayın telefonlarımız, kapılarımız kapalı' dediler. Aslında onların gönülleri kapalı.

Oyun AK parti ile bir başka partiyi başbaşa bırakmaktı. Seçim boyuncu bunu kullanacaklardı.

çatısı altındaki milletvekillerinin hepsi onurludur bunu tartışmayız.

GÜNEŞ MOTEL'İ KİMİN YAPTIĞI BELLİ

Özellikle de Güneş Motel benzetmesi yapanlara sesleniyorum, o Güneş Motel'i kimin yaptığı belli. Güneş Motel CHP zihniyetinin ürünüdür. Hiçbir zaman biz bu oyunların içinde olmadık

TUĞRUL TÜRKEŞ AÇIKLAMASI

Evet diyen Sayın Tuğrul Türkeş'e huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. Bütün bu baskılara karşı, Anayasa'nın gereğini, siyasi ahlakın ve böyle bir kritik dönemde devlet adamı ahlakının gereğini gösterdiği için Sayın Türkeş'e bir kez daha teşekkür ediyorum. Tuğrul Türkeş, bakanlık teklifini kabul ederek Devlet adamı ahlakını gösterdi. Ülkenin geleceği peşinde olduğunu gösterdi. Tarih sorumluluktan kaçanları da yazacak. Tarih şehitlerimiz can verirken bakanlık görevinden kaçanları da yazacak.

SÜMEYYE ERDOĞAN'A YAPILAN ALÇAK SALDIRI

Sümeyye Erdoğan kızımıza yapılan alçak ve terbiyesizce olan saldırı aslında tüm kadınlarımıza yapılmıştır. Siyasi ahlaksızlığın en çarpıcı örneğidir. Sayın Sümeyye Erdoğan sadece Cumhurbaşkanımızın kızı değildir. Benim daha önce akademik camiadan tanıdığım çok iyi bir kızımızdır. Nerede kadın hakları savunucuları? Kılıçdaroğlu had bildirmezse biz bildiririz.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu: Tarih sorumluluktan kaçanları da yazacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz