Kılıçdaroğlu'ndan 'a iftiraya ilk açıklama

CHP Genel Başkan , ('a hakaret) Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yanıt olarak yaptığı açıklamada, "Gerek Grup Başkanvekilimiz Levent Gök, gerekse Mahmut Tanal bu önergede asla Sümeyye Erdoğan'a dönük bir maksadın söz konusu olmadığını açıkça söylediler. Mesele bir danışman hatasıdır ve o danışmanın işine son verilmiştir" dedi.

Giriş Tarihi: 27.8.2015 15:34 Güncelleme Tarihi: 27.8.2015 15:40
Kılıçdaroğlu'ndan Sümeyye Erdoğan'a iftiraya ilk açıklama

'a yapılan çirkin hakaretten sonra CHP Genel Başkanı , "Hatalı danışman işten çıkarıldı. Mesele bir danışman hatasıdır ve odanışmanın işine sdon verilmiştir." açıklamsını yaptı.

Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "İstanbul Milletvekilimiz Sayın Mahmut Tanal'ın TBMM'ye verdiği ve Grup Yönetimi'nin onayından geçen soru önergesinde Cumhurbaşkanı'nın kızı Sayın Sümeyye Erdoğan'ın ismine hiç bir şekilde yer verilmemiştir. Ancak bu önergenin medyaya duyurulması sırasında, maalesef bir danışman hatası sonucunda Sayın Sümeyye Erdoğan'ın ismi konuya dahil edilmiştir. CHP olarak özel hayata saygılıyız ve hiçbir şekilde siyasetin ilgi alanı içinde görmüyoruz. Grup Başkanvekilimiz Sayın Levent Gök Sayın Başbakan konuşmadan önce bu konuda bir açıklama yaptı. Sayın Tanal da asla Sayın Sümeyye Erdoğan'a dönük bir maksadının söz konusu olmadığını açıkça söyledi. Anladığım kadarıyla Sayın Başbakan bu açıklamaları görmeden konuştu. Mesele bir danışman hatasıdır ve o danışmanın işine son verilmiştir."

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu'ndan Sümeyye Erdoğan'a iftiraya ilk açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz