'Türkeş, devlet adamlığı ahlakının gereğini yaptı'

Geçici hükümette görev alma teklifini kabul eden 'e teşekkür eden Davutoğlu: Tarih, millet beka mücadelesi verirken 'Hayır, hayır, hayır' diyenleri de yazacak

Giriş Tarihi: 28.8.2015 09:09
'Türkeş, devlet adamlığı ahlakının gereğini yaptı'

Başbakan Ahmet Davutoğlu, bakanlık teklifini kabul eden için, "Bütün baskılara karşı, devlet adamı ahlakının gereğini gösterdiği için Sayın Türkeş'e bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi. Parti genel merkezindeki AKİM 2 Milyon Gülen Yüz Ödül Töreni'nde konuşan Davutoğlu, şu mesajları verdi:

İSTİSMAR EDECEKLERDİ:
Oyun şuydu, bir başka partiyle baş başa kalacak ve seçim boyu bunu istismar edecekler. Seçim kampanyasıyla bunu istismar edecekler. Böyle istismar hesaplarıyla yola çıkanlara millet yüz verir mi?

TBMM'NİN ONURUYLA OYNADILAR:
"Başbakan'ın teklifine evet diyenler onursuzdur, ahlaksız bir siyasete alet olurlar" gibi kendi milletvekillerine baskı yaparak onların iradelerine ipotek koymaya çalışanlar, TBMM'nin onuruyla oynamışlardır.

GÜNEŞ MOTEL ÜRÜNÜ:
Onlar kendi milletvekillerine dahi güvenmediler, baskı oluşturdular. 'Kabul ederseniz, zarfı açarsanız ahlaksız siyasete alet olursunuz' dediler. Güneş Motel gibi çirkin benzetmeler yaptılar. Özellikle de Güneş Motel benzetmesi yapanlara sesleniyorum; O Güneş Motel'i kimin yaptığı belli. Güneş Motel, CHP zihniyetinin ürünüdür. Hiçbir zaman biz bu oyunların içinde olmadık. Rahmetle anıyorum Sayın Ecevit'i ama onun genel başkanlığında Güneş Motel yaşanmıştır. Bize siyasi ahlak dersi vermeye çalışanlar kendi geçmişlerine baksınlar.

TÜRKEŞ'E TEŞEKKÜR:
'Evet' diyen Sayın Tuğrul Türkeş'e huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. Bütün bu baskılara karşı, Anayasa'nın gereğini, siyasi ahlakın ve böyle bir kritik dönemde devlet adamı ahlakının gereğini gösterdiği için Sayın Türkeş'e bir kez daha teşekkür ediyorum. Büyük baskı altına alındı, dirayetle direndi. Dün olumlu cevabını aldıktan sonra görüştüğümde kendisine de ifade ettim, böyle dönemler, ağır sorumluluk alma ahlakına, devlet ahlakına sahip olanları da olmayanları da ortaya koyar.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
'Türkeş, devlet adamlığı ahlakının gereğini yaptı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz