Dışişleri'nden DAEŞ'e operasyon açıklaması

Suriye'de DAEŞ'e ortak operasyon düzenlendi

Giriş Tarihi: 29.8.2015 16:22
Dışişleri'nden DAEŞ'e operasyon açıklaması

Dışişleri: Ortak hava hareketı dün akşam başladı.

Türk savaş uçakları ile koalisyon uçakları dün gece yarısı itibari ile Suriye'deki IŞİD hedeflerine ortak operasyon düzenledi. Dışişleri Bakanlığı, "Terör örgütleriyle mücadele, Türkiye bakımından öncelikli bir ulusal güvenlik konusudur. Bu mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir" açıklamasında bulundu.

Dışişleri Bakanlığı, IŞİD hedeflerine karşı ortak operasyon hakkında basın açıklaması yaptı.

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada Türkiye uçaklarının, koalisyona ait savaş uçaklarıyla birlikte, IŞİD hedeflerine karşı dün akşamdan itibaren ortak hava harekatı gerçekleştirmeye başladığı belirtilerek

"Türkiye ve ABD arasında IŞİD'la mücadele konusundaki mevcut işbirliğinin daha da derinleştirilmesi yönünde alınan kararlar hakkında kamuoyuna bilgi sunulmuştu. Türk Hava Kuvvetlerinin Uluslararası Koalisyon'un IŞİD'e karşı yürütülen Özgün Kararlılık Harekatı çerçevesinde devam eden hava operasyonlarına katılımına ilişkin teknik nitelikteki belge de ABD ile 24 Ağustos 2015 tarihinde imzalanmıştı. Savaş uçaklarımız, bu çerçevede, Koalisyon'a ait savaş uçaklarıyla birlikte, Suriye'de belirlenen ülkemiz güvenliğine de tehdit oluşturan IŞİD hedeflerine karşı dün akşamdan itibaren ortak hava harekatı gerçekleştirmeye başlamıştır. Terör örgütleriyle mücadele, Türkiye bakımından öncelikli bir ulusal güvenlik konusudur. Bu mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir. Türkiye, 2013 yılından bu yana terör örgütleri listesine aldığı IŞİD'den kaynaklanan terör tehdidinin bertaraf edilmesine yönelik çabalara aktif desteğini ulusal düzeyde ve Uluslararası Koalisyon bünyesinde kararlılıkla sürdürecektir" denildi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Dışişleri'nden DAEŞ'e operasyon açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz