Teröristi ihbar istismar edilir mi tartışması

Teröristi ihbar edenin ödüllendirilmesinin kötüye kullanılabileceğini düşünen Mirgün Cabas'a: "O zaman sizden de sunuculuk yetkisini alalım"

Giriş Tarihi: 1.9.2015 12:40 Güncelleme Tarihi: 1.9.2015 13:00
Teröristi ihbar istismar edilir mi tartışması

Programa katılan İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. , çıkarılan yeni yönetmeliğin yanı sıra polis, jandarma ve istihbarat kanunlarında haber alma-ödeme sistemleri olduğunu ve bunların dünyada uygulanan sistemler olduğunu ifade etti.

"İSTİSMAR EDİLİYOR"
Mirgün Cabas ise, Türkiye'de bu tür sistemlerin kötü çalıştığını, gizlik tanıklık sisteminin büyük davalarda istismar edildiğini söyledi.

Ersan Şen, Mirgün Cabas'ın bu çıkarımına tepki gösterdi. Muhbirlik ya da haber alma ile gizli tanıklığın aynı kefeye konulmasının hata olduğunu söyledi.

"KÖTÜ YAPARSIN YETKİ VERMEYELİM ANLAYIŞI"
Gizlik tanıklık ile istihbarat arasında tanım ayrımına dikkat çeken Şen, devamında şunları söyledi:

"Siz güvenlik kuvveti diyeceksiniz, idari, adli kolluk diyeceksiniz, can ve mal güvenliğini sağlayacak diyeceksiniz, ondan sonra iki argüman getireceksiniz; aman sen bu işi yapma, kötü yaparsın dolayısıyla ben sana yetki vermeyeyim.

"SİZDEN DE SUNUCULUK YETKİSİNİ ALALIM"
O zaman ben de şunu söylüyorum. 'den kanun çıkarma yetkisini alalım. Kötü düzenliyorlar kanununları. Bakanlar Kurulu'ndan karar çıkarma yetkisini alalım. Sizden de sunuculuk yetkisini alalım. Hepimiz birbirimizle tartışabiliriz. Subjektif tartışma ortamını açalım"

ENSONHABER.COM

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Teröristi ihbar istismar edilir mi tartışması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz