PKK eylemlerde kullanmak için plaka çalmaya başladı

PKK, eylem için çaldığı araçların, güvenlik birimlerince tanınmasını önlemek amacıyla plakalarını da değiştirmeye başladı. Bunun üzerine harekete geçen emniyet yetkilileri terör örgütünün kirli oyununu 81 ile gönderdiği yazı ile bozacak.

Giriş Tarihi: 4.9.2015 10:31
PKK eylemlerde kullanmak için plaka çalmaya başladı

PKK militanları, aynı marka, model ve renkteki başka araçların plakalarını çalarak, eylemlerde kullanacakları araçlara takıyor. Örgüt bu sayede eylemlerde kullanacağı araçları güvenlik birimlerine fark ettirmeden eylem alanına kadar getiriyor.

PKK'NIN YENİ TAKTİĞİNE KARŞI UYARDI

Emniyet Genel Müdürlüğü, 81 ilin emniyet müdürlüklerine yazı göndererek birimleri PKK'nın yeni "plaka" taktiğine karşı uyardı. Çalınan plakaların listesinin de eklendiği yazıda, bu plakalarla PKK terör örgütünün bombalı eylem yapabileceği belirtildi.

PLAKA TARAMASI
Emniyet, uyarı kapsamında terör bölgesi olmayan illerdeki plaka hırsızlıklarını da bu kapsamda değerlendiriyor. Emniyet birimleri, genel müdürlüğün yazısı doğrultusunda şehir giriş çıkışlarında plaka tanıma sistemiyle çalıntı plakaları araştırıyor. Şüpheli araçlarda arama çalışması yapılıyor.

Haberturk

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK eylemlerde kullanmak için plaka çalmaya başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz