Adana Demirspor'a üç transfer (!)

PTT 1. Lig’de 3. Hafta sonunda liderliğe oturan Adana Demirspor, transfer döneminin bitmesine rağmen 3 yeni oyuncuya tesislerde imza attırdı (!) Adana’da çekilen ve Adana Demirspor Kulübü’nün de konu edildiği “Adana İşi” filminin oyuncularından Murat Akkoyunlu, Ceyda Ateş, Melih Selçuk, Adana Demir Spor’a transfer oldu! Futbolcularla sahaya çıkan oyuncular fanatik taraftarların büyük ilgisi ile karşılaştı.

Giriş Tarihi: 9.9.2015 12:53
Adana Demirspor'a üç transfer (!)

Adana Demirspor'un başarıyı yakalayıp gündeme oturduğu bir dönemde Adana'da çekilen bir filmde kulübün yer almasının çok sevindirici bir durum olduğunu kaydeden başkan Sedat Sözlü, tüm film ekibine teşekkür edip, başarılar diledi. Sözlü, "Takıma büyük katkı yapacaklar. Üçü de iyi futbolcu" diyerek espri yaptığı oyunculara forma hediye edip çiçek verdi.

Oyunculardan Ceyda Ateş, "Adana'da büyük ilgi gördük.Herkese teşekkür ediyoruz. Adana Demirspor'a başarılar diliyoruz" derken Melih Selçuk, "Adana'da çekimler yapılırken çok güzel yöresel yemekler yedik. Adana'da olmaktan çok mutluyuz" açıklamasıyla taraftardan alkış aldı.SÖZLÜ: 21 YILLIK HASRET BİTECEK
Başkan Sedat Sözlü, basın mensuplarının sorularını yanıtlarken "Çok zorlu geçecek olan ligimize iyi bir başlangıç yapmak hepimizi sevindirdi. Futbolda son dakikada gelişen bir gol hem puan kazandırıyor, hem de kaybettirebiliyor. İlk 3 haftada beklentilerimizin üzerinde bir grafik çizdik. Sokakta, caddede, hastanede, kısacası her tarafta insanlar beni durdurup Adana Demirspor'un gidişatından duydukları memnuniyeti dile getiriyor. El birliğiyle mavi şimşeğimizi süper lige çıkartıp, 21 yıllık özleme son vereceğiz" dedi.

ADANA'NIN EN YÜKSEK BÜTÇELİ FİLMİ
Yapımcılığını Bilal Kalyoncu'nun üstlendiği yönetmenliğini ise Ali Adnan Özgür'ün yaptığı "Adana İşi" filminde; Murat Akkoyunlu, Ceyda Ateş, Melih Selçuk, Aylin Aslım, Erkan Can, Yılmaz Gruda, Füsun Demirel, Ezel Akay, Hilal Uysun, Serdal Genç, Bahtiyar Engin, Volkan Başaran, Melisa Toros, Eda Tansever, Baran Seyhan, Ömer Güney, Güray Kip ve Fuat Onan gibi başarılı isimler rol alıyor.13 haftalık uzun bir ön hazırlık safhası süreci sonrasında, Adananın Kürkçüler mevkiindeki 40 dönümlük eski araba çöplüğü "Adana İşi" filmi çekimleri için harikalar diyarına çevrildi. Çekimler 6 hafta boyunca Adananın birçok mahallesinde gerçekleştirildi.

90'lı yıllarda Adana'da gerçekleştirilmiş bir banka soygunundan esinlenerek hazırlanan film; dürüst, çalışkan, iyiliksever ve bir o kadar da saf iki Adanalı kafadarın maddi zorluklar içinde geçen yaşamlarından kurtulma çabasını konu alıyor. Tesisatçılık yapan Maksut ve Şimşek, yılbaşı gecesi bankadaki su tesisatını tamir için görevlendirilmişlerdir. Yaptıkları hamle sonunda yanlışlıkla banka kasa dairesinin duvarını yıkarlar ve banka kasasında duran paralarla baş başa kalırlar. Bu paranın onları fakirlikten kurtarması için Allah tarafından gönderildiğine inansalar da, para onlara beladan başka bir şey getirmez. Macera ve komedinin iç içe geçtiği "Adana İşi" 24 Eylül'de Sinemalarda...

İşte filmin künyesi:
YAPIM : Calion
YAPIMCI : Bilal Kalyoncu
YÖNETMEN : Ali Adnan Özgür
OYUNCULAR : Murat Akkoyunlu, Ceyda Ateş, Melih Selçuk, Aylin
Aslım, Erkan Can, Yılmaz Gruda, Füsun Demirel, Ezel Akay, Hilal Uysun, Serdal Genç, Bahtiyar Engin, Volkan Başaran, Melisa Toros, Eda Tansever, Baran Seyhan, Ömer Güney, Güray Kip ve Fuat Onan
TÜR : Komedi
DAĞITIMCI : Chantier
VİZYON TARİHİ : 24 Eylül

Filmin Konusu
Hiç dürüst hırsız olur mu?Bir Banka yanlışlıkla soyulursa ne olur? Peki ya Banka müdürü, paraları bulması için polis yerine, Türkiye' nin en psikopat ve şiddet eğilimli kadınını peşinize takarsa? Ya bu iki kafadar başları yeterince belada değilmiş gibi Adana'nın en psikopat adamından kız kaçırırsa… Tüm bunların üstüne Adana' nın en renkli, en cıvıl cıvıl, en acaip ve kafası en güzel göçebe kampına düşerlerse… Ne olur söyleyelim:

ADANA İŞİ…
Şimşek ve Maksut'un hiç istemeden bir Banka soymasıyla başlayan, hayatlarının aşklarıyla karşılaşmasıyla devam eden macerası, hayatlarına giren herkesin hayatına bir şeyler kattıktan sonra hemen herkesten kazık yiyerek mafyanın eline düşmeleriyle son bulur.
İçinde bolca macera, bolca tesadüf ve bolca iyiliğin geçtiği, İKİ DÜRÜST HIRSIZ'ın hayatları boyunca kendilerine ızdırap olmuş bankacılardan yanlışlıkla da olsa intikam alışının komik hikayesi ADANA İŞİ

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana Demirspor'a üç transfer (!)
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz