TÜRGEV'DEN Birgün'ün iftirasına tokat gibi cevap

TÜRGEV yaptığı haberler hakkında tekzip yemekten bıkmamış olacak ki, bunlara bir yenisini daha ekledi. 5 Mayıs 2015 tarihinde TÜRGEV açılışını hedef alarak kamuoyunda algı operasyonu yürütmeye çalışan Birgün gazetesinin iftarasına tokat gibi cevap geldi.

Giriş Tarihi: 13.9.2015 15:58
TÜRGEV'DEN Birgün'ün iftirasına tokat gibi cevap

Hemen hemen her haberinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ve yakın çevresini hedef alan Birgün gazetesinin bir iftirası daha ortaya çıktı ve 5 Mayıs 2015 tarihinde yaptığı bir haberi düzeltmek zorunda kalarak haberi yayından kaldırdı.

Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Vekili Av. Selma Yıldız tarafından gönderilen tekzip metnini bugünkü gazetenin manşetinde yayınladı.

İşte Birgün Gazetesi'nin, iftira dolu, olumsuz algı oluşturmaya çalışılan, TÜRGEV'i suçlu bir kuruluşmuş gibi yansıtarak, yaptığı haberinin tekzip metninden bir kaç çarpıcı cümle:

"Gazetenizin 05.05.2015 tarihli nüshasının ilk sayfasında " Yaptıklarınız Hangi Kutsal Kitapta Yazar" başlığı ile yayınlanan haberde soru soruma kisvesi altında müvekkilimle ilgili gerçek dışı, haksız, hukuka ve gazetecilik meslek ilkelerine aykırı ifadelere yer verilmiştir.

Haberde, müvekkile birtakım sorulara yöneltilerek müvekkilin ilgisi olmadığı olaylarla ilişkilendirilmesi ve bu yolla kamuoyu gözünde zan altında kalması amaçlanmıştır. Zira söz konusu soruların kasıtlı olarak gazetenin ilk sayfasından büyük puntolarla yayınlanması da bunun en açık göstergesi olmuştur.

Unutulmamalıdır ki gazeteci faraziyelerle, delile ve belgeye dayanmaksızın, tahmin üzerine kişileri ve kuruluşları karayalayaaz, daha da önemlisi gerçekliği ispatlanmamış iddialara dayanarak kimseyi ya da kuruluşu zan altında bırakamaz."

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
TÜRGEV'DEN Birgün'ün iftirasına tokat gibi cevap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz