HDP heyeti Kandil'e çıktı

Kuzey Irak'ta bulunan HDP heyeti, son gelişmeleri değerlendirmek üzere Kandil'e çıktı.

Giriş Tarihi: 15.9.2015 14:22
HDP heyeti Kandil'e çıktı

Şırnak'ın Cizre İlçesi'ndeki temasların ardından 3 gün önce habur Sınır Kapısı'ndan Irak'a geçen HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, DTK Eş Başkanı ve Hakkari Milletvekili Selma Irmak, HDK Sözcüsü ve HDP İzmir Milletvekili Ertkuğrul Krükçü ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek'in de aralarında bulunduğu 8 kişilik heyet, Süleymaniye ve Erbil'deki temaslarını tamamladı.

KANDİL'E ÇIKTILAR
Erbil'den Süleymaniye'ye geçen ve burada Celal Talabani'nin lideri olduğu Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği (IKYB) ve Goran Partisi yöneticileri ile görüşen heyetin dün Kandil Dağı'na çıkarak KCK yöneticileri ile görüştüğü belirtildi.

1 KASIM SEÇİMLERİNİ KONUŞTULAR
Kandil'deki görüşmede, son gelişmeler ile 1 Kasım seçimlerinin ele alındığı ifade edildi.

Heyetteki isimlerden bir bölümü bu sabaha karşı uçak ile Irak'tan Türkiye'ye dönerken, diğerlerinin de bugün döneceği belirtildi. Öte yandan Kandil'deki KCK Yürütme konseyi üyesi Murat Karasu, Avrupa'da PKK ile aynı çizgide yayın yapan Med Nuçe TV'de, tahkim edilmiş ateşkes çerçevesinde arabulucular gözetiminde bir müzakere ve demokratik çözüme hazır olduklarını söyledi.

Ensonhaber.com

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP heyeti Kandil'e çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz