İsrail askerleri Mescid-i Aksa'ya yine saldırdı

İsrail askeri yine Mescid-i Aksa'ya girip Filistinli vatandaşlara saldırdı.

Giriş Tarihi: 15.9.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 15.9.2015 12:55
İsrail askerleri Mescid-i Aksa'ya yine saldırdı

Yahudi yerleşimci grubunun İsrail polisinin gözetiminde Mescid-i Aksa Külliyesi'ne girerek avluda tur atmasına tepki gösteren Filistinli gençlere polis saldırdı.

17 FİLİSTİNLİ YARALANDI
Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya sokmaya çalışan İsrail güvenlik güçlerinin, içeride bekleyen ve murabıtlar (gönüllüler) olarak bilinen Filistin cemaatine saldırması sonucu 17 Filistinli yaralandı.

Filistinli gençler polisin saldırısına taşlarla karşılık verdi. Polisin plastik mermiler ve ses bombaları da kullanıdığı saldırıda en az 17 Filistinli yaralandı. 1 Filistinli tutuklandı. İsrail güvenlik güçleri mensupları Mescid-i Aksa'nın çatısında gezdi.GÜNEY DUVARINDA YANGIN ÇIKTI
Atılan ses bombaları nedeniyle Aksa'nın güney duvarlarında bir yangın çıktı. Ancak Filistinliler bu yangını söndürdü. Kudüs'te Yahudi yerleşimciler, asker veya polis eşliğinde sık sık Mescid-i Aksa'ya baskın düzenleyerek cami cemaatini ve eğitim gören öğrencileri taciz ediyor.

Müslümanların karşı çıktığı bu tür ihlaller nedeniyle Mescid-i Aksa'da sık sık gerginlik yaşanıyor. İsrail bu gerekçelerle zaman zaman Filistinlilerin Aksa'ya girişini kısıtlıyor.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
İsrail askerleri Mescid-i Aksa'ya yine saldırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz