Doktorlar anne karnında ölen bebeği hayata döndürdü

Anne karnında, füze saldırısıyla yaralanan ve kaşına şarapnel parçası gelen Suriyeli bebek, sezeryan ile çıkarılarak ameliyat edildi.

Giriş Tarihi: 23.9.2015 14:10
Doktorlar anne karnında ölen bebeği hayata döndürdü

Suriye'de yaşanan ve İngiliz internet sitesi Daily Mail'e yansıyan operasyon herkesi şoke etti. Anne karnında, füze saldırısıyla yaralanan ve kaşına şarapnel parçası gelen bebek, sezeryan ile çıkarılarak daha sonra ameliyat edildi.

HAYATA DÖNDÜRMEK İÇİN CANLA BAŞLA UĞRAŞTILAR
Videosu çekilen operasyonda doktorların bebeğin cansız bedenini tekrar hayata döndürmek için canla başla çalıştığı görülüyor. Doktorlar bebeğin nefes yolunu açtıktan sonra nefes alması için yoğun uğraşlar veriyor.KAŞINDAN ŞARAPNEL PARÇASI ÇIKARILDI
Halep Şehir Tıp Konseyi çalışanları birkaç dakika içinde bebeğin hıçkırıklarını duyuyor. Küçük kız bebek minicik kaşına isabet eden ve parmak büyüklüğünde şarapnel parçasının çıkarılmasından sonra tam olarak nefes almaya başlıyor.

ANNE VE 3 KARDEŞİ DAHA YARALANDI
Annenin ameliyatı devam ederken ise bebek temizleniyor ve battaniyeye sarılıyor. Mucize bebeğin kurtuluş videosu geçtiğimiz Cuma günü Facebook'ta yayınlandı. Genç kadının kız bebeğinden başka 3 çocuğu daha olduğu ve aynı füze saldırısında yaralandıkları ama şu anda durumlarının iyi olduğu bildirildi.

DOKTORLAR ADI "UMUT" OLSUN DEDİ
Bebeğe henüz isim verilmedi ancak doktorlar kendisine "umut" anlamına gelen "Amal" isminin koyulmasını önerdiler.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Doktorlar anne karnında ölen bebeği hayata döndürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz