Suudi işadamının kızı bulundu

Güvenlik güçleri, metroda düzenledikleri operasyon sonucu kız çocuğunu ailesine kavuşturdu

Giriş Tarihi: 26.9.2015 13:50
Suudi işadamının kızı bulundu

Tatil yaptıkları İstanbul'da kaldıkları otelden kaçırılan Suudi Arabistan'ın ünlü şirketinin kurucularından olan işadamının 13 yaşındaki kızı, Ortadoğu Turizm ve Seyahat Acentaları Derneği OTSAD'ın girişimleri ve güvenlik güçlerinin operasyonu sonucu kurtarıldı.
Alınan bilgiye göre, iş adamının ailesi ve çocukları yaklaşık 10 gün önce tatil yapmak üzere İstanbul'a geldi. Arefe günü Gayrettepe'de kaldıkları otel odasına çıkan aile, kızlarının olmadığını fark etti. Aynı zamanda ABD vatandaşı da olan iş adamının kızının Suudi Arabistan pasaportunun da çantasında olmadığı anlaşıldı. Durumun polise bildirilmesinin ardından kızın bulunması içim çalışma başlatıldı.

DAİREYE OPERASYON DÜZENLENDİ

Aileye İstanbul'daki tatilleri sırasında rehberlik hizmeti veren şirketin yetkilisi ve Ortadoğu Turizm ve Seyahat Acentaları Derneği (OTSAD) Başkanı Hüseyin Kırk'ın yardımları sonucu kızın Fatih bölgesinde Suriye uyruklu bir gençle birlikte olduğu anlaşıldı. Kaçırılan kız çocuğu, facebook üzerinden annesi ile bağlantı kurarak, ABD uyruklu olduğunu gösterir pasaportunu bayramın 2. günü sabah erken saatlerde Aksaray Metrosu'na getirmesini istedi. Güvenlik güçleri, metroda düzenledikleri operasyon sonucu kız çocuğunu ailesine kavuşturdu.

Kaçırılan kız çocuğu ve ailesi daha sonra Bebek'teki Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürülerek burada OTSAD'ın görevlendirdiği rehber nezaretinde ifadesi alındı. Kız çocuğu ifadesinde, facebook üzerinden tanıştığı Suriye uyruklu bir gençle kaçtığını söyledi. Bunun üzerine kızın, alıkonulduğu Fatih Mahallesi'ndeki daireye operasyon gerçekleştirildi. Dairede 5 bin dolar bulunurken, dairede ise kimsenin olmadığı anlaşıldı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Suudi işadamının kızı bulundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz