Cumhurbaşkanı Erdoğan: Men sabera zafera!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kadıköy Ahmet Sani Gezici Kız İmam Hatip Lisesi Açılış Töreninde konuştu...

Giriş Tarihi: 28.9.2015 13:06
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Men sabera zafera!

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını Allah'tan temenni ediyorum. Ayrı mutluluğu yaşıyorum.

ONLAR BİZİM MUHATABIMIZ DEĞİL

Ülkemizdeki her güzel hizmet gibi, bu okulu da dillerine dolayanlar, burası üzerinden bizi yıpratmak isteyenler oldu. Bu okulun arazisine ilişkin rant meselelerini meclis gündemine taşıyacak kadar düştüler. Hamdolsun, onlar bizim muhatabımız değil.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığımız döneminden beri şunu gördüm, inancınıza sahip çıkmadan, bir çakıl taşının bile yerini değiştirmeniz mümkün değil.

BİZİ HEP ENGELLEMEYE ÇALIŞTILAR

Bugüne kadar hangi eseri ülkeye kazandırdıysak, hangi hizmeti milletimizin istifadesine sunduysak hepsini de birilerine rağmen yaptık. Birilerine rağmen netice aldık. Hep engellemeye çalıştılar ama biz tereddüt etmedik, inandık, azmettik, üstüne üstüne gittik ve neticeyi aldık.

MEN SABERA ZAFERA...

Türkiye, ülkenin ihtiyaçlarıyla ve eğitimin gerekleriyle hiçbir şekilde uyuşmayan bir 8 yıllık kesintisiz eğitim garabetini yaşadı. (Tabii bunları belki sizler hatırlamıyorsunuz ama dinlediniz büyüklerinizden). O ne büyük garabetti. Adeta şah damarımızı kestiler. Şah damarı kesilen bir insan yaşayabilir mi? Yaşayamaz. Nesli o hale düşürdüler. O zaman 600 bin imam hatip öğrencisi vardı bir anda bu sayı nereye düştü? 60 bine düştü. Sabır, sabır, sabır... 'Men sabera zafera'(Sabreden zafere erer)... Hamdolsun sabrın neticesinde bakın şu anda imam hatiplerde okuyan öğrenci sayısı 1 milyon 200 binin üzerine çıktı.

BU OKULLARIN HEDEFİ SADECE BU DEĞİL Kİ

Sırf imam hatip okullarını bitirmek için yok etmek için tüm eğitim sistemini adeta felç ettiler. İmam hatip okullarında milli ve manevi değerlerine bağlı, bu ülkenin tarihiyle kültürüyle yoğrulmuş nesiller yetişmesinden rahatsız olanlar, meseleyi nereye getirdiler hatırlayın, 'bir imam müezzin ihtiyacı' parantezine sıkıştırmak istediler. 'Türkiye'nin bu kadar imama ihtiyacı yok' dediler, 'Bu kadar müezzine ihtiyacı yok' dediler. Bu okulların hedefi sadece imam ve müezzin yetiştirmek değil ki.

BASKILARI ORTADAN KALDIRDIK

Ortaokul ve liselerde başörtüsü yasağına son vererek kız evlatlarımızın üzerindeki baskıyı kaldırdık. Çok enteresan, düşünebiliyor musunuz imam hatip liselerinde dahi kızların başörtüsüyle uğraştılar. Bunları yaşarken tabii ki çok çok üzgündük ama dedik ki sabır.... 'Sabrın sonu selamettir' dedik... Sabrettik ama hamdolsun hepsi oldu, herkes inandığı gibi yaşama hakkına kavuştu. Her yerde. Okullarımızda da devlet dairelerinde de. Buralara kolay gelinmedi, sabırla gelindi. Nasıl ki insanımız başını açma hürriyetine sahipse başını örtmek isteyen de örtme hürriyetine sahiptir. Benim başı açık kardeşim de başı örtülü kardeşim de bir vatandaşım olarak kendilerine hizmet vermede ayrımcılık yapmamam gereken bir sorumluluğum var. Bugüne kadar bunu yaptık, yapmaya devam edeceğiz. Onun için de talebe bağlı olarak serbest kıyafet uygulamasını okullarımızda başlattık

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Men sabera zafera!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz