'nın tedavi evleri ortaya çıktı

’nın, operasyonlarda yaralanan militanları için Diyarbakır, Mardin ve Şanlıurfa gibi bazı illerde tedavi evleri kurduğu ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 28.9.2015 12:19 Güncelleme Tarihi: 28.9.2015 12:47
PKK'nın tedavi evleri ortaya çıktı

Güvenlik güçlerinin terör örgütüne karşı Temmuz ayı ortalarından bu yana yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirdiği operasyonlarda yaklaşık bin 500 terörist etkisiz hale getirildi. Yaralı kaçan veya kaçırılan teröristler için ise Diyarbakır, Mardin ve Şanlıurfa başta olmak üzere bazı il ve birçok ilçede tedavi evleri kurulduğu istihbaratı güvenlik birimlerince elde edildi.

AĞIR YARALI OLANLAR İNFAZ EDİLİYOR
Bu evlere PKK ve KCK militanlarının çok ağır yaralı olmayanları gizlice götürülerek tedavi edilmeye çalışılıyor. Ağır yaralı olanlar ise ya operasyon sırasında güvenlik birimlerine konuşmaması için infaz ediliyor ya da PKK'lı doktorların "iyileşmez" demesi üzerine infaz ediliyor.

AMBULANS YAĞMALIYORLAR
PKK ve KCK militanları önceden belirledikleri hastaneleri basarak ve asılsız ihbarla pusuya düşürdükleri ambulanslardan temin ettikleri pansuman malzemeleri ve tıbbi ilaçları bu tedavi evlerine taşıyorlar. Örgüte yakın bazı eczanelerden de bu evler için para karşılığı malzeme temin edildiği istihbarat birimlerince tespit edildi.

DOKTORLAR HDP'Lİ Mİ?
Terör örgütü PKK'nın 100'ün üzerinde yaralı militanını bölgedeki bu tedavi evlerinde iyileştirmeye çalıştığı istihbarat birimlerince belirlendi. Bu evlerde HDP-PKK bağlantılı olan doktor ve hemşirelerin çalıştığı istihbaratını alan güvenlik birimleri bölgedeki bu kişileri araştırıyor.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK'nın tedavi evleri ortaya çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz