Erdoğan'dan önemli mesajlar

Recep Tayyip Erdoğan 11. muhtarlar buluşmasında konuştu. Erdoğan, HDP'lilerin "bizim bayrakla sorunumuz yok" ifadelerine ilişkin, "Hamburg'daki toplantıda Trinidad'ın bayrağı asılı ama orada Türk bayrağı yok, Japonya'nın bayrağı asılı ama Türk bayrağı yok. Hani sizin bayrakla sorununuz yoktu. Kimi aldatıyorsunuz? Sizin milletle de bayrakla da vatanla da devletle de sorununuz var." dedi

Giriş Tarihi: 29.9.2015 14:26
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesajlar

Öncelikle geçmiş kurban bayramınız mübarek olsun.

Mekke'de meydana gelen vinç kazasında ve izdihamda hayatını kaybeden hacılarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Bu gibi hadiselerin bir daha yaşanmamasını diliyorum.

Maalesef terör bayram dinlemiyor. Hiçbir saygıları bulunmayan bu teröristlerle mücadeleyi sonuna kadar sürdürüceğiz.
Bir kez daha şehitlerimize ve sivil vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet yakınlarına sabır diliyorum. Yaralılara da acil şifalar diliyorum.

PİŞMAN EDECEK GÜCE SAHİBİZ

Türkiye kendisine uzanan her dost elini samimiyetle kavrayacak öz güvene sahip bir ülkedir. Ama bu devletin, kendisine silah doğrultanları, ülke içinde paralel yapılar kurmaya çalışanları da cüretlerine pişman edecek güce sahip olduğunu herkes çok iyi bilmelidir.

BUNLAR SON ÇIRPINIŞLARIDIR

Yurt içinde ve yurt dışında güvenlik güçlerimiz ara vermeksizin operasyonlarına devam ediyor.
Taziye evleri adı altında depoları var, mühimmat depoları var ve o mühimmat depolarını da biz aynen onları da yerleyeksan ediyoruz. Oralar bir taraftan bombalanıyor, bir taraftan oralar da temizleniyor. Çünkü buralarda esnafımızı oraya çağırıp orada onları haraca bağlayan, onlardan tehditle paraların alındığı herhalde birçoğunuzun malumudur. Biz buna fırsat veremeyiz, buna göz yumamayız. Şu anda bunlar bir süre böyle belki devam edecekler ama biliniz ki bunlar son çırpınışlardır. İnşallah bunun da sonuna kadar giderek hesabını milletimiz adına sormaya devam edeceğiz. Şehitlerimiz adına sormaya devam edeceğiz. Bu milletin, kendisine silah doğrultanları pişman edecek kudrete sahip olduğu bilinmelidir. Teröre karşı mücadeleyi yılmadan usanmadan beraber vereceğiz.

TERÖR ÖRGÜTÜ YERLİ DEĞİLDİR!

Terör örgütü ayrımcılığın ta kendisini yapmak suretiyle Türk'ü Kürt'e, Kürt'ü Türk'e düşman etmenin gayreti içerisinde. Biz ise kardeş etmenin gayreti içerisindeyiz, farkımız bu.

Ambulansları, itfaiye araçlarını, camileri, okulları, iş yerlerini, evleri kurşunlayan, yakan, tahrip eden bir örgütün, o bölge için, o bölgenin insanı için mücadele ediyor olabilmesi mümkün müdür? Terör örgütü sadece insanlığın, sadece ülkenin değil aynı zamanda milletimizin tüm fertleriyle birlikte Kürt kardeşlerimizin de düşmanıdır. Üstünlük kavimle değil, Irkla değil Allah'a kim daha yakınsa o daha üstündür. Mesele bu. Mesele siyasi rekabetse ben bundan asla kaçmadım, kaçmam. Ama söz konusu olan, ülkenin milletin bekası, mücadelesidir. 78 milyon olarak tek milletiz.

Terör örgütü kendilerini nasıl gösterirlerse göstersinler yerli değildir, bu ülkenin ve bu milletin bir parçası asla değildir. Hangi adla, hangi kisveyle olursa olsun ülkemizin kazanımlarına saldıranlar, birliğine, bütünlüğüne kastedenler bu vatana ait değildir, isterse parlamentonun içinde olsun.

HAMBURG'TA YAPTIĞINIZ NE?

Hamburg'daki toplantıda Trinidad'ın bayrağı asılı ama orada Türk bayrağı yok, Japonya'nın bayrağı asılı ama Türk bayrağı yok. Hani sizin bayrakla sorununuz yoktu. Kimi aldatıyorsunuz? Sizin milletle de bayrakla da vatanla da devletle de sorununuz var.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesajlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz