Yüksekova'da öğretmenlere çiçekli karşılama

Son atamalarla tayinleri Hakkari'nin Yüksekova ilçesine çıkan kadın öğretmenler, görev yapacakları köyde çiçeklerle karşılandı.

Giriş Tarihi: 29.9.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 29.9.2015 11:50
Yüksekova'da öğretmenlere çiçekli karşılama

Demokratik Toplum Kongresi'nin ardından PKK ve Eğitim-Sen'in Güneydoğu Anadolu'da bir haftalık okul boykotu çağrısına öğrenci ve velilerden destek gelmedi.


SADECE ÇATIŞMA BÖLGELERİNDE OKULA GİDİLMEDİ
Öğretmen ve öğrenciler sadece çatışma riskinin bulunduğu bölgelerdeki okullarına gitmedilerDiyarbakır'ın Sur, Şırnak'ın Cizre ve Hakkâri'nin Yüksekova ilçeleri gibi çatışma riski bulunan yerlerde bazı okullar açılmadı. Diyarbakır'ın Sur ilçesinde öğretmenler ve öğrenciler silah seslerinin yükseldiği semtlerdeki okullarına gitmediler.BOYKOT KARŞILIK BULMADI
2015-2016 eğitim - öğretim yılının ilk gününde bölgede boykot çağrıları öğrenci ve velilerde karşılık bulmadı. Sabah erkenden öğrenciler okullarına gittiler. Pek çok veli çocuklarına okula kadar eşlik etti.ÖĞRETMENLER ÇİÇEKLE KARŞILANDI
Tayinleri Hakkari'nin Yüksekova ilçesine çıkan kadın öğretmenler, görev yapacakları köyde çiçeklerle karşılandı.

Yüksekova'ya atanan öğretmenler için ilçe girişine "Hoş geldiniz" pankartı asıldı. Milli eğitim müdürlüğündeki işlemlerini tamamlayan öğretmenler daha sonra görev yapacakları okullara uğurlandı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüksekova'da öğretmenlere çiçekli karşılama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz