Diyarbakır'da teröristler ilkokula bomba koydu

Diyarbakır’da teröristlerce bir okulun penceresine bomba yerleştirildi. Bomba, polisin dikkati sayesinde son anda fark edildi.

Giriş Tarihi: 30.9.2015 15:55 Güncelleme Tarihi: 30.9.2015 16:45
Diyarbakır'da teröristler ilkokula bomba koydu

Diyarbakır'ın merkez Yenişehir İlçesi Şehitlik Semti'nde yaklaşık 1500 öğrencisi bulunan 100'üncü Yıl İlkokulu kütüphanesi penceresine iç tarafından bırakıldığı görülen şüpheli bir paketi farkeden öğretmenler, durumu okul idaresine bildirdi.OKULDA EL YAPIMI PATLAYICI BULUNDU
Okul idaresinin de haber verdiği polisler, kısa süre içerisinde okul bahçesine geldi. Okuldaki öğrenci ve öğretmenleri tahliye eden polisin yaptığı kısa incelemeden sonra şüpheli paketin, el yapımı patlayıcı olduğu tespit edildi.


VELİLER OKULA KOŞTU
Okula bomba konulduğunu öğrenen veliler panik içinde okula koşup, çocuklarını elıp götürdü. Okul yönetimi bugün okulda eğitim ve öğretime ara verirken, tüm öğrenciler evlerine gönderildi. Polis, okul çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı.


BARDAĞIN İÇİNE YERLEŞTİRDİLER
Bardak içine yerleştirilen ve çiviler ile metal parçalarıyla destekelen el yapımı patlayıcı, bomba imha uzmanı ekipler tarafından kontrollü bir şekilde, fünye ile imha edildi. Bombanın imha edilmesinin ardından, güvenlik güçleri bölgedeki MOBESE ve güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Bomba koyan PKK'lıların yakalanması için geniş çaplı çalışma başlatıldı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Diyarbakır'da teröristler ilkokula bomba koydu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz