Can Dündar yine hedef şaşırtıyor

Cumhuriyet gazetesi genel yayın yönetmeni Can Dündar'ın, Star gazetesi yazarı Cem Küçük’ü, Hürriyet yazarı Ahmet Hakan’a yönelik saldırının ‘ilk şüphelisi’ ilan etmesi şoke etti. Cem Küçük'ün saldırıyı canlı yayında kınamasına rağmen Dündar'ın sözünden geri adım atmaması da ayrı bir skandal olarak yorumlandı.

Giriş Tarihi: 1.10.2015 12:07 Güncelleme Tarihi: 1.10.2015 12:44
Can Dündar yine hedef şaşırtıyor

Dündar Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "'İstesek seni sinek gibi ezeriz. Bugüne kadar merhamet ettik de hala hayattasın' diyen Cem Küçük, Ahmet Hakan'a saldırının ilk şüphelisidir." dedi.

Dündar'ın olayın faillerinin yakalanmasına ve soruşturmanın sürmesine rağmen, Cem Küçük'ü suçluymuş gibi göstermesi hedef şaşırtma olarak algılandı.

Ayrıca Küçük'ün saldırıyı canlı yayında 'fakatsız ve amasız' kınamasına rağmen Dündar'ın söz konusu tweetini silmemesi veya bununla ilgili açıklama yapmaması ikinci bir skandal olarak yorumlandı.

KÜÇÜK O SÖZLERİNE AÇIKLIK GETİRMİŞTİ

Cem Küçük, "Merhamet ettik de hayattasın" sözü için önceki günlerde, "Hürriyet Gazetesi ve Aydın Doğan'ın adamları bunlar teröre destek ve yardım ettiler mi? HDP'yi desteklediler mi? Beyaz Türkler'in karşısında HDP'yi meşru bir organ gibi göstermediler mi? PKK bir terör örgütü değildir demedi mi Ezgi Başaran?, Nevşin Mengü o saldırılara 'onlara terör saldırı demeyelim' demedi mi? Ahmet Hakan bunların her gün yaptığına 'güzel çocuk' demedi mi? Bir insan PKK'yı terör örgütünü desteklerse o insan medeni ölü haline gelir. Benim yazımda da Ahmet Hakan'la ilgili söylediğim şey oydu" demişti.

CEM KÜÇÜK SALDIRIYI KINADI

Cem Küçük bugün 24 TV'de yayınlanan Günün Manşeti programında, Ahmet Hakan'a yönelik saldırıyla ilgili olarak canlı yayında, "Saldırıyı amasız, veyasız şiddetle kınıyorum" demişti.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Can Dündar yine hedef şaşırtıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz