Erdoğan'dan 'e tepki: "Yeniden görüşeceğim"

Rusya'nın Türkiye'ye verilen bilginin dışına çıkarak Suriye'de ılımlı muhalif unsurlara saldırı yapmasına tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 3.10.2015 10:21
Erdoğan'dan Putin'e tepki: Yeniden görüşeceğim

, Rusya'nın Türkiye'ye Suriye'de DAEŞ'i vuracağı bilgisini vermesine rağmen harekâtın ılımlı muhalif unsurlara yöneldiğini söyledi; bunu 'manidar' olarak niteledi. Cumhurbaşkanı, ile yeniden görüşeceğini belirtti.

İşte Erdoğan'ın yaptığı açıklamalar...

Moskova'da bir hafta önce Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Putin'e Türkiye, Amerika ve Rusya ile ortak çalışma grubu önerdiğini, dışişleri bakanlarını görevlendirdiklerini, üzerinden bir hafta geçmeden böyle bir hamle geldiğini söyledi.

Al Jazeera Arapça'ya konuşan Erdoğan, Suriye'deki saldırılarından önce Rusya'nın Türkiye'ye, "IŞİD'e karşı bir harekât yapılacağı" yönünde bilgi verdiğini ama harekâtın rejime karşı mücadele eden ılımlı unsurlara yapıldığını, bunun "çok manidar" olduğunu ifade etti.

"ÜZÜNTÜLERİMİ KENDİSİNE AKTARMAK İSTİYORUM"

Putin ile yeniden görüşeceğini belirten Erdoğan, "Bu konudaki üzüntülerimi de kendisine aktarmak istiyorum. Attıkları adımı yeniden gözden geçirmelerini kendisinden isteyeceğim" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'dan Putin'e tepki: "Yeniden görüşeceğim"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz