Kadere bak

Hilal Ülgen ve Selkin Çengel'in bulunduğu araç durakta kaza yaptı. Tutanak için beklerlerken durağa 12 kişinin ölümüne neden olan otobüs daldı. İlk kazadan kurtulan iki kadın can verdi

Giriş Tarihi: 3.10.2015 15:26
Kadere bak

'da 12 kişinin canına mal olan otobüs kazasında ilginç bir ayrıntıya ulaşıldı. Kazada hayatını kaybeden Hilal Ülgen ile Selkin Çengel adlı iki kadının yakın arkadaş oldukları ve aynı kurumda çalıştıkları belirlendi. Ülgen'in kullandığı özel otomobille kazadan yarım saat önce otobüs durağına gelen ikili, arkalarına yanaşan belediye otobüsüne yol vermek için geri geri çıktıkları sırada maddi hasarlı bir kazaya yol açtı. Kaza sonrası otobüs şoförüyle anlaşamayan ve rapor için ekip bekleyen talihsiz kadınlar, yarım saat sonra kontrolden çıkarak gelen E.A.'nın yönetimindeki otobüsün altında kalarak can verdi.

GERİ GERİ ÇIKARKEN
Çankaya Dikimevi Kavşağı'nda önceki gün yaşanan trafik faciasında 12 kişi ölürken 12 kişi de yaralı olarak kurtulmuştu. Gözaltındaki şoförün, "otobüs kontrolden çıkıp şahlandı" dediği kazanın ardından ölenlerin kimlikleri de tespit edildi. Naaşları Adli Tıp Morgu'na kaldırılan iki kişinin talihsizliği ise yürek burktu. KOSGEB'te çalışan Hilal Ülgen ile Selkin Çengel önceki gün birlikte evden çıktı. Ülgen'in kullandığı özel otomobille ikili saat 12.30 sıralarında facianın yaşandığı kavşağa geldi. Büfeden su almak için otobüs durağına park etti. Bu esnada arkadan belediye otobüsü durağa girmek istedi. Ülgen duraktan çıkmak için geriye doğru manevra yaparken arkasında bekleyen otobüse çarptı. Otobüs şoförü Ülgen'e, "Bu şekilde ben arkadan çarpmış ve suçlu olmuş olurum" diyerek aracı biraz öne almasını istedi. Ülgen, tekrar aracı öne aldı. Ancak aradaki mesafe bir metreyi aşınca bu kez otobüs sürücüsüyle aralarında anlaşmazlık oldu. İkili tutanak tutması için olay yerine ekip istedi. Bu sırada ikinci bir belediye otobüsü durağa yanaşınca yol kapandı. Yaklaşık yarım saat sonra ise Erol Ayaz'ın kullandığı üçüncü belediye otobüsü geldi. Şoför aracın el frenini çekip aşağı indi. Daha sonra da araca bindi. Otobüs hızla kaldırımdaki direk, ağaç ve durağa çarptı, durakta bekleyen yolcu ve kaldırımdaki yayaları ezerek sürükledi. Bu esnada ilk kazadan sonra ekip bekleyen Ülgen ve arkadaşı da otobüsün altında kalarak can verdi. Kazada hayatını kaybeden Ülgen'in 2013'te spor yaparken geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Türkiye Elektrik Ticaret Anonim Şirketi (TETAŞ) Genel Müdürü Hacı Duran Gökkaya'nın kızı olduğu öğrenildi. Kaza yapan otobüsle ilgili üretici firma ve Makine Mühendisleri Odası'ndan görevlendirilen uzman ekibin inceleme yaptı??ı ve bilirkişi raporunun beklendiği belirtildi. Kaza yapan otobüsün çift fren sistemine sahip, 560 beygir gücünde olduğu ani hızlanma kabiliyetinin bulunduğu da kaydedildi.

ÖLÜM BÖYLE GELDİ
Cebeci'de 12 kişinin ölümüne neden olan belediye otobüsünün kaldırımda ilerleyerek otobüse çarptığı ve yayaları altına alarak 70-80 metre ilerlediği an bir iş yerinin güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadere bak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz