Taksim'de ikiyüzlüler ön saftaydı

’a yapılan saldırının ardından dün Tünel’den Taksim’e kadar “Özgür Basın Susturulamaz” yürüyüşü gerçekleştirildi. Yürüyüşte gazetecilere kumpas kuran, yıllarca hapis yatmasına neden olan Fetullahçı medya ve “8 Haziran’da gazelere el koyacağız” diyen Gürsel Tekin en ön saftaydı.

Giriş Tarihi: 4.10.2015 14:48
Taksim'de ikiyüzlüler ön saftaydı

Türkiye şehitleri, terörü, 1 Kasım seçimlerini değil 'a evinin önünde yapılan saldırıyı konuşuyor. Saldırının hemen ardından "AK Partili çıktılar" başlıkları atılarak saldırıya siyasi boyut kazandırmaya çalışan Okyanus medyası, şimdi de Star Gazetesi'nin patronuna yapılan silahlı saldırıya şaibe lekesi yapıştırmaya çalışıyor.
"GAZETELERE EL KOYACAĞIZ" DİYEN GÜRSEL TEKİN ÖN SAFTAYDI
Dün Tünel'den Taksim'e gerçekleştirilen "Özgür Basın Susturulamaz" yürüyüşünde ilginç isimler dikkat çekti. En başta "8 Kasım'da hükümet yanlısı gazetelere el koyacağız" diyen CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin vardı. Gürsel Tekin'in "Özgür basın" pankartları ile yürüyüş yapması sosyal medyada alay konusu oldu.
GAZETECİLERE KUMPAS KURAN FETÖ MEDYASI DA ORADAYDI
Ergenekon kumpasını bahane ederek gazetecilere kumpas kuran Mustafa Balbay, Tuncay Özkan, Nedim Şener ve Ahmet Şık'ın tutuklanması için yalan manşetler atan, tutuklanan gazetecilere alkış tutan, basılmayan kitapların matbaadan toplatılması için kampanyalar düzenleyen FETÖ medyasının temsilcileri de yürüyüşte en ön saftaydı. Cihan Haber Ajansı Genel Müdürü Abdulhamid Bilici, Today's Zaman Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş ve Bugün TV yayın yönetmeni Tarık Toros'un yürüyüşte en ön safta yer aldı. Haklarındaki en küçük eleştiride bile gazetecilere ceza ve tazminat davası açan FETÖ medyası yazarlarının, bu şekilde "Özgür Basın Susturulamaz" yürüyüşüne katılması "pişkinlik ve ikiyüzlülük" olarak yorumlandı.

NEFRET SUÇLARININ AMİRAL GEMİSİ HÜRRİYET'TEN TUFAN TÜRENÇ DE YÜRÜDÜ!
Gazetecilik hayatı boyunca muhafazakarların ve Kürtlerin temel hak ve özgürlüklerine karşı savaş ilan etmiş, nefret suçlarının amiral gemisi Hürriyet'te Hrant Dink ve Ahmet Kaya'yı ölüme götüren manşetlerde imzası olan Tufan Türenç de yürüyüşte en ön safta olan isimlerdendi.
MURAT SANCAK'IN KURŞUNLANMASINI GÖRMEZDEN GELEN BASIN KONSEYİ DE ORADAYDI
Star Gazetesi'nin patronu Murat Sancak'ın arabasına yapılan silahlı saldırıyı görmezden gelen, Sabah'a yapılan saldırı hakkında tek bir adım atmayan Basın Konseyi de yürüyüşte yeraldı. Demokrasiyi sadece kendisi için olduğunda savunan, yıllarca başörtüsü ile mücadele eden, nefret suçu kokan yazıları ile tarihe geçen Basın Konseyi Başkanı Tufan Türenç'in eşi Pınar Türenç'de yürüyüşte ateşli konuşmalar yapanlar arasındaydı.

Kaynak: Sabah.com.tr

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Taksim'de ikiyüzlüler ön saftaydı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz