Alman vekil gizli belgeleri 'ya sızdırmış

Berlin’de savcılık, gizli belgeleri ’ya sızdırdığı gerekçesiyle Federal Milletvekili Katrin Kunert hakkında soruşturma başlattı.

Giriş Tarihi: 5.10.2015 09:28 Güncelleme Tarihi: 5.10.2015 10:03
Alman vekil gizli belgeleri PKK'ya sızdırmış

Die Welt Gazetesi'nin haberine göre, Kunert, Türkiye'nin Suriye'deki muhalif gruplara yaptığı silah sevkıyatı konusunda Federal Parlamento'da soru önergesi verdi.

Hükümetin verdiği yanıt ise, "gizli" ibaresiyle, Federal Parlamento Gizli Bilgileri Koruma Bölümü'ne teslim edildi. Gazete, sadece milletvekilleri ile bazı çalışanların görebilme yetkisinin olduğu gizli belgenin fotokopisinin geçen ağustos ayında Türkiye'de yayın yapan 'ya yakın bir gazete ve sol yayın yapan bir gazetede yayımlandığını yazdı.

Welt Gazetesi haberinde şu cümlelere yer verdi: "Söz konusu belgenin fotokopisinin ya da fotoğrafının çekilmesi ve içeriğinin kamuoyuna açıklanması yasaktı. Belgenin basına sızdırılması konusunda Sol Partili Federal Parlamento Milletvekilleri zan altında bulunuyor. Savcılık sözcüsü, konuyla alakalı bir soruşturma bulunduğunu ve soruşturmanın sürdüğünü doğruladı. Katrin Kunert ise belgenin fotoğrafını çekerek üçüncü kişilere verdiği iddialarını yalanladı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Alman vekil gizli belgeleri PKK'ya sızdırmış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz