Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizim kitabımızda ayrımcılık yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'nın başkenti Brüksel'de Türk vatandaşlarına seslendi.

Giriş Tarihi: 5.10.2015 10:33
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizim kitabımızda ayrımcılık yok

Fransa'nın Strazburg kentinde katıldığı "Milyonlarca Nefes Teröre Karşı Tek Ses" mitinginin ardından resmi temaslarda bulunmak üzere 'nın başkenti Brüksel'e gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, binlerce Türk vatandaşı tarafından karşılandı.
Erdoğan, Brüksel'de ikamet edeceği Steigenberger Hotel önünde toplanan binlerce Türk vatandaşına seslendi. Elinde beyaz bir güvercinle konuşmaya başlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ak güvercinlerle inşallah hak ve özgürlükler noktasında verdiğiniz, verdiğimiz mücadeleler inanıyorum ki her geçen gün güçlenerek devam ediyor. Hayırlı olsun diyoruz" dedi ve besmele çekerek elindeki güvercini özgür bıraktı.

"MİLYONLARCA SES TERÖRE KARŞI TEK SES"
Erdoğan konuşmasında, "Milyonlarca ses hamdolsun tek ses oldu. Neye karşı, teröre karşı tek ses oldu. Ve şimdi de Brüksel'de yine milyonlarca ses teröre karşı tek ses, bunu görüyorum. Bizler, bugüne kadar adaletin tesisi noktasında yürüttüğümüz mücadelemizi bundan sonra da gerek ülkemiz gerek dünyanın her yerinde aynı kararlılıkla devam ettireceğiz" diyerek, "Şu anda bildiğiniz gibi ülkemizde 2 milyon Suriyeli ve Iraklı mülteci var. Bunlara ev sahipliği yapan biziz. Yaptığımız harcama 7,5 milyar dolar. Peki dünyadan bize gelen destek ne? 419 milyon dolar. Şu anda Türkiye'de 2 milyon mülteci peki Avrupa'da ne kadar mülteci var diye baktığınız zaman Avrupa'nın tamamındaki mülteci sayısı 250 bin civarında" dedi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizim kitabımızda ayrımcılık yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz