'Terör akrep gibidir onu taşıyanı sokar'

Terör örgütleri akrep gibidir' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan: Eninde sonunda kendilerini taşıyanları, destekleyenleri, kullananları da sokarlar. Çünkü onların karakterleri budur

Giriş Tarihi: 5.10.2015 10:05
'Terör akrep gibidir onu taşıyanı sokar'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yurtdışı gezilerinin ilk ayağını oluşturan Fransa'da, Strazburg kentindeki "Milyonlarca Nefes Teröre Karşı Tek Ses" etkinliğine katıldı. Avrupa'nın çeşitli kentlerinden gelen on binlerce gurbetçinin doldurduğu salona seslenen Erdoğan, şu mesjları verdi:

TERÖRE KARŞI DA MÜCADELE: Bu defa geçmiş dönemlerden farklı olarak sadece teröristle değil teröre karşı da mücadele ediyoruz. Terörü ortadan kaldırdığımız zaman terörist sorununu da kendiliğinden çözmüş olacağız. Yine altını çizerek söylüyorum. Biz terörle mücadele ediyoruz, bölgede yaşayan kardeşlerimizle değil. İyi bilinmesi lazım. Bizim sorunumuz benim Kürt kardeşlerimizle değil, bizim sorunumuz terörledir, teröristledir. Terör örgütü de sırtını ona yaslayan parti de kesinlikle Kürt temsilcisi değildir.

TEHLİKE KARDEŞLİK HUKUKUNUN ZARAR GÖRMESİ: Asıl büyük tehlike, terör örgütünün eylemleri değildir. Onların üstesinden geliyoruz, gelmeye de devam ediyoruz, edeceğiz de. Milletimizin huzurunu, birliğini tesis edinceye kadar devam. Asıl tehlike, milletimizin birliğinin, beraberliğinin, bin yıllık kardeşlik hukukumuzun zarar görmesidir.

ÜLKEYİ ÜÇ BEŞ ÇAPULCUYA TESLİM ETMEYİZ: Vatanımızın üzerinde kimse bir operasyona giremez. Girdiği zaman, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni bulur, tüm güvenlik güçleriyle bulur, milletimizle bulur. Nasıl şu anda buluyorsa, öyle bulur. Biz bu ülkeyi çapulculardan teslim almadık. Onun için de üç, beş çapulcuya asla teslim etmeyeceğiz. Birliğimize, bayrağımızın onuruna, vatanımızın bütünlüğüne, devletimizin bekasına kast eden herkes bizim can düşmanımızdır. Birliğimizi muhafaza edemezsek, geleceğimizi karartırız. Bayrağımızın onuruna halel getirirsek, şehitlerimize mahcup oluruz. Vatanımızın bütünlüğünden taviz verirsek, Anadolu'da, Trakya'da barınamayız. Devletimizi kaybedersek diğer her şeyimizi de kaybederiz. Biz millet olarak Anadolu'da çok şeyleri yaşadık biliyoruz.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
'Terör akrep gibidir onu taşıyanı sokar'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz