Fenerbahçe'de gözler "Hakim"de

3 Temmuz süreciyle ilgili yeniden yargılama davasında savcı, mütalaasında, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile Asbaşkanlar İlhan Ekşioğlu ve Şekip Mosturoğlu için önceki hükümlerin iptalini ve beraat talep etti.

Giriş Tarihi: 6.10.2015 11:49 Güncelleme Tarihi: 6.10.2015 12:08
Fenerbahçe'de gözler Hakimde

Şimdi gözler 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin 9 Ekim Cuma günü vereceği karara çevrildi. Bu duruşmada mahkeme heyetinin kararı açıklaması bekleniyor. Tamamen veya kısmi beraat kararları çıkabilir.

AZİZ YILDIRIM: "MAHKEMENİN BİTTİĞİ GÜN GENEL KURUL KARARI ALACAĞIM"

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, mahkemenin bittiği gün genel kurul kararı alacağını söylemişti. Yıldırım, 27 Mayıs'ta düzenlediği basın toplantısında şöyle konuşmuştu: "Mahkeme olumsuz yönde karar verirse Fenerbahçe Yönetimi'nden istifa ederim. Bu lekeyi Fenerbahçe'ye taşıtmam. Mahkemenin bittiği güne kadar başkanlık yapacağım. Mahkeme lehimize sonuçlansa da aleyhimize sonuçlansa da bırakacağım. Mahkemenin bittiği gün genel kurul kararı alacağım."

HESAPLAŞMA ZAMANI

"Mahkeme olumlu karar verise Avrupa'da ve Türkiye'de tüm hesaplaşmalarımızı yapacağız" diyen Aziz Yıldırım, tek bir amacının olduğunu ve hem kulüp hem de yöneticiler üzerindeki atılı ithamları temizleyeceğini söylemişti. Mahkemeden sonra kongre kararı alacağını belirten Yıldırım'ın sonraki gelişmeler üzerine bir süre daha başkanlık yapması ve hesaplaşmasını bitirmesi bekleniyor.

MEHMET ALİ AYDINLAR, TFF VE UEFA'DAN TAZMİNAT İSTENEBİLİR

Süreçte ciddi bir maddi zarara uğrayan Fenerbahçe Kulübü, başta UEFA ve Türkiye Futbol Federasyonu olmak üzere tazminat davaları açıp, kaybının telafini isteyebilecek. O dönemin TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'a da "Fenerbahçe aklanırsa zararı ben telafi ederim" açıklaması hatırlatılacak ve Aydınlar'ın yaklaşık 45 milyon dolarlık sözü konusundaki gelişmeler kamuoyunda merakla beklenecek.

Şike davasında yargılanıp hüküm giyen ve cezaevinde yatan şahıslar, özgürlüklerinin haksız yere kısıtlandığını ileri sürüp manevi tazminat davası da açmaya hazırlanıyor.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Fenerbahçe'de gözler "Hakim"de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz