Karanlık ilişkiler ağı

Doğan medyasına terör soruşturmasının başlamasından hemen sonra Ahmet Hakan'ın dövülmesi, saldırıyla ilgili soru işaretlerini artırıyor

Giriş Tarihi: 6.10.2015 09:42
Karanlık ilişkiler ağı

Aydın Doğan medyası ve Paralel medya, Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan Coşkun'a yönelik saldırıyı ısrarla AK Parti'nin üzerine yıkmaya çalışan yayınlar yapıyor. Ancak ortaya çıkan gerçekler, bir kez bile AK Parti binasına uğramayan dayakçıların, özel olarak seçildiklerine ilişkin ipuçları veriyor. Birinin PKK'lı olduğu anlaşılan dayakçılarla ilgili şu ayrıntılar dikkat çekiyor:
Doğan Medya saldırıyı ısrarla AK Parti'nin üzerine yıkmaya çalışıyor ama saldırganlar, klasik AK Partili profiline uymuyor. Saldırganlardan üçünün narkotik ve tehdit suçlarından, bir diğerinin ise mafyatik suçlardan sabıkası var.

Doğan Medya'nın AK Parti'ye üyelik bilgilerini servis ettiği saldırganların, aslında HDP'li ve PKK sempatizanı olduğu anlaşıldı. Ancak Aydın Doğan medyası ve Paralel medya, dayakçıların terör yandaşı olduğuna ilişkin delilleri görmezden gelip kamuoyundan gizlemeye çalışıyor.
Saldırganlardan Uğur Adıyaman'ın PKK ve YPG tişörtleri ile çekilmiş fotoğraflarının yanı sıra HDP ve Selahattin Demirtaş'a yönelik hayranlık içeren paylaşımları, Doğan ve Paralel yayın organlarında hiç yok.
Saldırı sonrasında gözaltına alınan 4 dayakçı ile soruşturma kapsamında yakalanan 3 şüphelinin kimlik ve siyasi duruşlarının örtüşmediği görüldü. Sonradan 'azmettirici' iddiasıyla gözaltına alınan 3 şüphelinin, polis ve özel harekâtçı olması dikkat çekici.
Eski özel harekâtçı Yahya Kemal Gezer, Susurluk sanıklarından İbrahim Şahin ve Ayhan Çarkın ile irtibatlı çıktı. Çok sayıda sabıkası bulunan Gezer, akaryakıt kaçakçılığından da yargılandı.
Saldırgan Fuat Elmas'ın Facebook hesabında beğendiği yazarlar arasında Ahmet Hakan'ın da olması hayli ilginç. Elmas'ın bu çelişkili durumu da malum medyalar tarafından görmezden geliniyor.
Dayakçılar polis ifadelerinde "Adam başı 25'er bin liraya (Toplam 100 bin TL) anlaştık" dediler ancak bu ifadeyi sonra yalanladılar. Dayakçıları kimin azmettirdiği sorusu yanıt bekliyor.
Saldırının tam da Aydın Doğan Medyası'na yönelik İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca geçen hafta başlatılan soruşturmadan hemen 1-2 gün sonra gerçekleşmesi oldukça dikkat çekici.
Saldırıdan sonra 4 saat içinde 4 dayakçıyı yakalamayı başaran polis, günler geçmesine rağmen azmettiricileri yakalayamadı.

DAYAKÇI UĞUR PKK KAMPINDA

Saldırının baş şüphelisi Uğur Adıyaman'ın terör örgütü PKK'nın kamplarında çekilmiş fotoğrafları sosyal medyada yayımlandı. Suriye'deki terör örgütü YPG kampında terörist kıyafetiyle verdiği pozu ortaya çıkan Adıyaman'ın pek çok kez PKK'nın kamplarına gittiği belirlendi. Baş şüphelinin terör örgütlerinin isminin yazdığı tişörtle de poz verdiği görüldü.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Karanlık ilişkiler ağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz