Ekrem Dumanlı'dan şaşırtan talep

Zaman gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği'nden sürpriz bir şekilde istifa eden Ekrem Dumanlı yurt dışına çıkmak için mahkemeye başvurdu. Dumanlı'nın bu hamlesi akıllara o da mı kaçacak? sorusunu getirdi.

Giriş Tarihi: 7.10.2015 10:42 Güncelleme Tarihi: 7.10.2015 11:00
Ekrem Dumanlı'dan şaşırtan talep

Tahşiye kumpası soruşturmasında 33 kişi hakkında dava açılırken dosyası ayırılan Ekrem Dumanlı yurtdışına çıkmak için mahkemeye başvurdu.
İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliği tarafından Tahşiyecilere kumpas soruşturması kapsamında hakkında yurtdışına çıkış yasağı konulan Ekrem Dumanlı bu yasağı talep eden soruşturma savcılığına kaldırılması talebiyle müracaat etti. Dumanlı dilekçesinde, hakkındaki iddialarla yurtdışına çıkışının bir ilgisi olmadığını ileri sürdü.


DÖRT GÖZLE KARARI BEKLİYOR

Ekrem Dumanlı'nın avukatı kanalı ile yaptığı başvuru değerlendirilmek üzere İstanbul 10. Sulh Ceza Hakimliği'ne gönderildi. Talebi bu hakimlik karara bağlayacak. Dumanlı'nın dört gözle mahkemeden çıkacak kararı beklediği öğrenildi.


KAÇMAK 'HİCRET' OLDU

Ekrem Dumanlı Zaman'daki Genel Yayın Yönetmenliği görevinden önceki gün ayrıldığını duyurmuştu. Bilindiği gibi paralel yapıya yakın bazı önemli isimlerin yurtdışına çıkış yapmaları, yapıya yakın bazı ilahiyatçılarca 'Hicret'olarak nitelendirilmişti.

Kaynak: Sabah.com.tr

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekrem Dumanlı'dan şaşırtan talep
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz