Galip Ensarioğlu'ndan şoke eden polis açıklaması

AK Parti Diyarbakır 1'inci sıra Milletvekili adayı Galip Ensarioğlu, bir polisin PKK'lılar tarafından öldürüldükten sonra yakıldığını söyledi. Ensarioğlu, polisin görüntülerinin ellerinde olduğunu fakat yayımlamayacaklarını da sözlerine ekledi.

Giriş Tarihi: 7.10.2015 12:56 Güncelleme Tarihi: 7.10.2015 13:27
Galip Ensarioğlu'ndan şoke eden polis açıklaması

Diyarbakır'da seçim çalışmalarını yürüten AK Parti MKYK üyesi ve Diyarbakır 1'inci sıra Milletvekili adayı Galip Ensarioğlu, gazetecilerin gündem ile ilgili sorularını yanıtladı.

Şırnak'ta polise roket atarken öldürüldüğü iddia edilen ve daha sonra cesedi polis aracına bağlanarak sürüklenen Hacı Lokman Birlik ile ilgili yayınlanan görüntü hakkında konuşan Ensarioğlu, "Şırnak'taki görüntü kabul edilebilir ve affedilebilir bir şey değil. Ölen şahıs kim olursa olsun, ölünün bedeni üzerinde asla bu yapılamaz ve kabul edilemez" dedi.


"GÖRÜNTÜLER POLİS ARACININ İÇİNDEN ÇEKİLMİŞ"

Ensarioğlu konuyla ilgili konuşmasını şöyle sürdürdü;
Ben görüntüleri izledim, görüntüler polis aracının içinden çekilmiş ve çeken yaymış. Yani bunu yapan çekmiş ve çektikten sonrada yaymış bu algı operasyonudur. Sayın Başbakan en sert şekilde eleştirdi ve soruşturma başlatıldı. Gereken neyse yapılır. Yani bu yanlışı yapanın gerek kasıtlı gerek kasıtsız hangi amaçla yapılırsa yapılsın gereği yapılır. Soruşturma başlatıldı. Ancak, yani burada sadece tuzaklanmış olabileceğine dair ölen kişinin, PKK'lının bir kaç metre sürüklenmesi ve o tuzağın ortaya çıkarılması bahanesiyle aracın arkasına bağlanıp, çekilip görüntülerinin yayınlanması hiç bir şekilde kabul edilebilir değil, manidardır ve gerekende yapılması gerekir" dedi.

"ROKETLE ÖLDÜRDÜKLERİ POLİSİ BENZİN DÖKEREK YAKTILAR"

Galip Ensarioğlu, Şırnak'taki görüntünün seçimlere 25 gün kala AK Parti'yi hedefe koyup bunun siyasetinin yapılmasını da asla kabul etmeyeceklerini ifade ederek, "Onu derseniz geçen hafta Silvan'da kepçenin içerisinde Diyarbakır Çermik'li polisi roketatar ile öldürenler daha sonra benzin döküp defalarca yaktılar ve Çermik'li hemşerimiz bir avuç küle dönüştü.

"BU GÖRÜNTÜLER ELİMİZDE, YAYINLAMAYIZ"

Ölmüştü roketle ölmüştü, çekim yapılıyordu bu çekimler elimizde bunu yayınlayamayız. Defalarca benzin görütülüp üzerine dökülüyor ve tekrar tekrar yakılıyor. Yani kalkıp kim kime insanlık dersi verecek. Her türlüsünü reddediyor ve lanetliyoruz. Gerek Varto'da öldürülen PKK'lının çıplak bedeninin teşhir edilmesi, gerekse Şırnak'ta öldürülen şahsın iple çekilmesi kabul edilebilir değil, hepsi hakkında soruşturma başlatıldı, bunların takipçisiyiz. Hiç bir şekilde müsamaha edilemez. Çünkü, bundan en büyük zararı da bugün iktidarda olan parti Ak Parti görecektir. Buna müsade etmeyiz" diye konuştu.

"TÜRKİYE, ROJAVA'NIN KURTULMASINA VESİLE OLMUŞTUR"

Ak Partili Ensarioğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın PYD'yi törer örgütü olarak gördüğünü açıklaması ile ilgili değerlendirme yaparken, "Türkiye, Rojava'da IŞİD ile savaşan bin 600 PYD'linin tedavisini yapmıştır. 3 bin 200 kamyon gıda yardımı yapmıştır Rojava'ya savaş sürerken ve daha sonra Peşmerge ve ÖSO'nun ağır silahlarla Rojava'ya geçişini sağlamıştır ve Rojavayı özgürleştirmiştir. Türkiye Rojava'nın kurtulmasını vesile olmuştur. Ama yaratılan algı tam tersi.

"SAVAŞI BURAYA TAŞIMAK..."

Şimdi bile Dicle Üniversitesinde yatan yaralı Rojava'lılar var, bütün hastanelerde var. Türkiye'nin yaptığı budur. Ama, eğer siz bugün burada devam eden savaşın parçası haline getirirseniz ve oradan savaşı buraya taşıyarak çözümü barışı inşa etmek yerine bu işe vesile kılarsanız tabi ki değerlendirmeler farklı olur. Ama Suriye'de bugün bütün dünyanın emperyalist güçleri ve bu güç blokunun üyeleri savaşıyor. Suriye'de artık Suriye halkının savaşı olmaktan çıkmış bu savaş artık" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Galip Ensarioğlu'ndan şoke eden polis açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz