Peygambere ağır hakaret

Adana'da CHP'li Seyhan Belediye Meclis Üyesi Avukat Ali Aydoğan, Facebook hesabından Hz. Muhammed için 'yalancı' diye paylaşımda bulundu. Aydoğan'a tepkiler çığ gibi büyüyor

Giriş Tarihi: 7.10.2015 10:23 Güncelleme Tarihi: 7.10.2015 11:28
Peygambere ağır hakaret

CHP Seyhan Belediye Meclis Üyesi Avukat Ali Aydoğan, önceki gün sabaha karşı sosyal paylaşım sitesi Facebook hesabından Peygamberimiz Hz. Muhammed'i "yalancılıkla" suçlayan ifadeler yayınlaması kent gündemine bomba gibi düştü. Arkadaşlarının uyarısı üzerine paylaşımını kısa süre sonra silen Aydoğan, "Neden böyle bir şey paylaştınız" sorusunu, "Benim sayfamda öyle bir şey yok" diye yanıtladı. Diyanet-Sen Adana Şube Başkanı Feysel Akkoç, "Nefretle ve şiddetle kınıyorum" diyerek Ali Aydoğan'ı İslam aleminden özür dilemeye davet etti. Din-Bir-Sen Adana Temsilcisi Mustafa Işık da "Kabul edilemez bir hareket" dedi.

"HUKUKİ İŞLEM BAŞLATACAĞIZ"
Sivri dili, muhalif tavrı ile bilinen CHP'li avukat Ali Aydoğan, önceki gün sabaha karşı İslam aleminin en büyük değeri Hz. Muhammed için çirkin sözler içeren paylaşımda bulundu. Kısa sürede Aydoğan'a tepkiler yağmaya başladı. Ertesi gün yapılan ve CHP'li Ali Aydoğan'ın katılmadığı Seyhan Belediye Meclisi toplantısında da Aydoğan'ın paylaşımı sert bir dille eleştirildi. Hukuki işlem başlatacaklarını söyleyen Diyanet- Sen Adana Şube Başkanı Feysel Akkoç, "Peygamber Efendimize hakarette bulunanları ve bu hakaretleri yayınlayanları Müslümanlardan özür dilemeye davet ediyoruz. Paylaşım bizi derinden üzdü. CHP Seyhan Belediye Meclis Üyesi Ali Aydoğan'ın bu yorumlarını şiddet ve nefretle kınıyorum" diye konuştu. Akkoç şöyle devam etti: "İster sosyal paylaşım sitesi, ister kitap ya da film olsun ve kim tarafından yapılırsa yapılsın, düşünce ve ifade özgürlüğü bahane edilerek gerek Müslümanların mukaddesatına gerekse diğer din ve peygamberlere saldırı kesinlikle kabul edilemez. Özellikle barış ve kardeşliği önceleyen sevgi, şefkat ve rahmet peygamberi Hz. Muhammed (SAV) ve İslamiyet'e yönelik bu ağır hakaret ve küfürlerin Müslümanları provoke etme amaçlı yapıldığına inanıyoruz."

CHP'DEN İHRAÇ EDİLİYOR
CHP Seyhan Belediye Meclis üyesi Ali Aydoğan'ın İslam dini ve Hazreti Muhammet hakkında çirkin sözler söylemesi üzerine toplanan CHP Seyhan İlçe Örgütü, Ali Aydoğan'ın kesin ihraç talebi ile disiplin kuruluna sevkine karar verdi. CHP Seyhan İlçe Başkanı Abeydullah Kolcu, CHP kimliğini taşıyanların İslam dinimizin ve Peygamber efendimizin hakkında çirkin ifadeler kullanmaya ne hakları ne de yetkilerinin olduğunu belirterek, "Haddini aşarak İslam Dinimizin Peygamberi Hazreti Muhammed hakkında tasvip etmediğimiz sözleri yazan Seyhan Belediye Meclis üyesi ve partimizin üyesi Ali Aydoğan kesin ihraç talebi ile İl Disiplin Kuruluna sevk edilmiştir" dedi.

IŞIK: KABUL EDİLEMEZ
Din-Bir-Sen Adana Temsilcisi Mustafa Işık da SABAH Güney'e yaptığı açıklamada, insanların hangi din ve mezhepten olursa olsun, milli ve manevi değerlere saygılı olması gerektiğini söyledi. Aydoğan'ın hakaretini "Kabul edilemez" diye niteleyen Işık, "Bir insan isterse parti genel başkanı olsun, bu milletin manevi değerlerine, insanlığa gönderilen son peygamber olan Hz. Muhammed'e saygılı davranmalı. Üstelik CHP gibi köklü bir partiyi temsil eden bir kişinin böyle bir davranış sergilemesini asla kabul etmiyoruz" diye konuştu.

AVUKAT ALİ AYDOĞAN: ÖYLE BİRŞEY YOK
CHP Seyhan Belediye Meclis Üyesi Avukat Ali Aydoğan, "Neden böyle bir paylaşım da bulundunuz. Tepki çekeceğinizi düşünmediniz mi?" şeklindeki sorumuzu, "Benim sayfamda öyle bir şey yok" diye yanıtladı. "Siz öyle bir yazı paylaşmadınız mı?" şeklindeki ısrarlı sorumuzu ise sadece "Yok, yok" diye geçiştirdi. Oysa Ali Aydoğan'ın Facebook hesabındaki paylaşımı çok sayıda kişi tarafından paylaşılmış ve üzerine oldukça sert yorumlar yapılmıştı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Peygambere ağır hakaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz