lere 'Silahlanın' Çağrısı

Belediye Başkanı Nir Barakat, şehirde yaşayan sivil lere ruhsatlı silahlarını yanlarında taşımaları çağrısında bulundu.

Giriş Tarihi: 8.10.2015 15:32 Güncelleme Tarihi: 8.10.2015 16:09
Yahudilere 'Silahlanın' Çağrısı

Belediye Başkanı Nir Barakat, şehirde yaşayan sivil lere ruhsatlı silahlarını yanlarında taşımaları çağrısında bulunduğu bildirildi.

'in Arutz Sheva (Kanal 7) televizyonun haberine göre, Barakat, silah taşımanın bir "zorunluluk" olduğunu vurguladı.

Haberde, Kudüs Belediyesi'nden yapıldığı belirtilen açıklamada, "Belediye başkanı ruhsatlı silah sahiplerini, şahsi güvenliklerini arttırmak için silahlarını yanlarında taşımaya çağırıyor" ifadesine yer verildiği kaydedildi.

İsrail'in, Yahudilerin dini günleri nedeniyle Filistinlilerin Mescid-i Aksa'ya girişini bazen tamamen bazen de kısmen engellemesi sebebiyle 13 Eylül'den bu yana Kudüs ve Batı Şeria'nın çeşitli kentlerinde gerginlik yaşanıyor.

Bölgede İsrail askerleriyle Filistinliler arasında çıkan arbedeler zaman zaman can kayıpları, yaralanma ya da gözaltılarla sonuçlanıyor.

Dün meydana gelen olaylarda İsrail polisi, bıçaklı saldırı düzenlediği iddiasıyla bir Filistinliyi vurarak öldürmüştü. Bir Yahudi yerleşimci de yine bıçaklı saldırı düzenlediği iddiasıyla Filistinli bir kadını vurarak ağır yaralamıştı.

Kudüs'ün güneyinde Maale Adumin Yahudi yerleşim yeri yakınlarında da, İsrail askerleri Yahudi yerleşimcilere çarptığı iddiasıyla bir Filistinliyi vurarak yaralamıştı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Yahudilere 'Silahlanın' Çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz