Yöneticiler yakalanınca infaz başladı

şokta! Polisin operasyonlarıyla PKK'nın gençlik yapılanması ’ın Türkiye sorumlusu 2 kişi yakalandı. Örgüt birbirine düşüp infazları başlattı.

Giriş Tarihi: 8.10.2015 15:24 Güncelleme Tarihi: 8.10.2015 15:52
Yöneticiler yakalanınca infaz başladı

'yı şoke eden operasyonlarda Türkiye sorumlusu Mahir Can Ada, Mehmet Başer adına düzenlenmiş sahte kimlikle 17 Eylül'de Şanlıurfa-Gaziantep İpek Yolu bölgesinde yakalanarak tutuklandı. ve Şanlıurfa Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ortak yürüttüğü başarılı operasyon bununla da sınırlı kalmadı. Örgüt, Mahir Can Ada'nın yakalanmasından sonra yerine atanan Gurbet Öztürk de Çiçek Sapan adına düzenlenmiş sahte kimlikle 23 Eylül'de Diyarbakır otobüs terminalinde yakalandı.

BÜYÜK PANİK BAŞLADI!

PKK'yı şoke eden bu operasyonların ardından örgütte büyük panik yaşandı. Lice kırsalı sözde komutanlarından Mervan kod adlı Mehmet Altunterun 19 Eylül'de kalbinden vurularak öldürüldü. İnfazı kaza gibi gösteren örgütte bu sefer huzursuzluk başladı. Bismil'de de YDG-H'nin açtığı hendeklere müdahale sırasında güvenlik güçleri Halil Kurtdiş'in cesedini buldu. Kurtdiş'in örgüt içi hesaplaşmada öldürüldüğü öğrenildi.

(Akşam)

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Yöneticiler yakalanınca infaz başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz