Bu mu düşünce özgürlüğü?

Cumhurbaşkanına hakaret ettiği gerekçesiyle dün gözaltına alınan FETÖ'ye bağlı Today’s Zaman Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş’in küfür karnesi oldukça zengin. Önüne gelene hakaret, iftira ve küfür eden Keneş, başı sıkıştığında basın özgürlüğünün arkasına sığınıyor.

Giriş Tarihi: 12.10.2015 13:03
Bu mu düşünce özgürlüğü?

Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle dün gözaltına alınan FETÖ'ye bağlı Today's Zaman Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş, küfür ve hakarette sınır tanımıyor.2012 yılında Gülen Örgütü tarafından üslubu sert bulunan ve Fetullah Gülen'e şikayet edilen Keneş, istifasını sunmak üzere gittiği Pensilvanya'da Gülen tarafından ikna edilmiş ve aynı üslupta yazmaya devam etmesi istenmişti. Gülen'den aldığı cesaret ve talimatla hakaret ve küfür dozunu artıran Keneş, sorgusunda suça konu 15 ayrı tweeti yüzüne okuyup savunmasını isteyen savcıya defalarca, cumhurbaşkanını kasdetmediği iddiasında bulunarak yan çizmişti.Savcılıktaki ifadesinde "Hakkımda takipsizlik kararı verilmesini talep ediyorum. Cumhurbaşkanına hakaret suçundan açılan tüm soruşturma ve davaların da hukuksuz olduğunu düşünüyorum" dediği belirtilen Keneş, adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasının ardından hakaretlerini sürdürmüştü.
GÜLEN'İN MÜPTEZEL KÜFÜRBAZI

"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a alenen hakaret" suçlamasıyla dün gece gözaltına alınan Today's Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş, Gülen örgütünün medyadaki ağzı en bozuk tetikçilerinden. Gazeteyi bırakıp meczup gibi sabah akşam Twitter'dan sürekli küfür eden Keneş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sürekli küfür ve hakaretler eden bir paralel müptezel… Erdoğan'a "katil Tayyip, akıl hastası" diyecek kadar hakarette sınır tanımayan ve seviyesizlik örneği gösteren sözde gazeteciyi Fetullahçılar da yine bildik algı operasyonuyla "basın özgürlüğü mağduru" gibi göstermeye çabalıyorlar.
İŞTE KENEŞ'İN SEVİYESİZ TWEETLERİNDEN ÖRNEKLER

FETÖ'ye bağlı Today's Zaman gazetesinin genel yayın yönetmeni Bülent Keneş, Erdoğan'ın vefat eden annesini bile anarak hakaretler savurmuştu. "Bu rezilin muhterem annesi iyi ki bugünleri görmeden vefat etmiş de nasıl bir evladı olduğunu görme ve kahrolma zulmünden kurtulmuş…" şeklinde twet atarak tepki toplayan Keneş, Twitter hesabı hacklenen AK Parti İzmir milletvekili Rıfat Sait adına atılan "Soma'da 282 işçi kardeşimizin ölümünden sonra AKP'den istifa ediyorum. Vatandaşa yumruk atan bir herifin partisinde duramam. KATİLSİN TAYYİP" twitlerini de yayarak kin kusmaya devam etmişti.MİTİNGDEKİ KUR'AN'DAN BİLE RAHATSIZ OLMUŞTU

Dini değerleri hiçe sayan ve önüne gelene küfür yağdıran yayın yönetmeni Keneş, Yenikapı'da düzenlenen teröre lanet mitinginden şehitler için okutulan Kur'an'ı Kerim'den bile rahatsız olmuştu. Bank Asya'ya el konulma sürecinde kendi örgütünün ablalarının banka şubeleri önünde Kur'an ve cevşen okumasına tek kelime etmeyen Keneş'in "Mitingde Kur'an-ı Kerim tilaveti.. ya hu hiç mi sınır tanımıyorsunuz?' diye yazması sosyal medyada büyük tepki uyandırmış, şehitler için okunan Kur'an'a tahammül edemeyen Keneş'in bu tavrı çok eleştirilmişti.ALTIN NESLİN KÜFÜR HAZNESİ

Her twitinde küfür ve hakarette sınır tanımayan Bülent Keneş'in küfür haznesi oldukta zengin. Twitlerinde "Müptezel, despot, soysuz, yalaka, kucağa düşürme, aşağılık din adamı, münafık, müfteri, kepaze, omurgasız, yaltakçı, karaktersiz, hasta, şerefsiz" gibi seviyesiz kelimeleri çok rahatlıkla kullanan Keneş'in bu hakaret ve küfürleri de örgüt üyeleri tarafından çok rahatlıkla retweet ediliyor.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu mu düşünce özgürlüğü?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz