İşte o fotoğrafın ardındaki acı gerçek

O fotoğraf karesindeki Çevik ailesi saldırıda kızları Başak Sidar ve kız kardeşleri Nurgül Çevik’i kaybetmenin acısını yaşadı.

Giriş Tarihi: 12.10.2015 09:45 Güncelleme Tarihi: 12.10.2015 10:12
İşte o fotoğrafın ardındaki acı gerçek

Çevik ailesi saldırıda kızları Başak Sidar ve kız kardeşleri Nurgül Çevik'i kaybetmenin acısını yaşadı

Ankara'da 95 kişinin hayatını kaybettiği bombalı terör saldırısı sonrası kana bulanmış meydanda can pazarı yaşanırken dün gazeteler olayı manşetlerinden birbirine sarılmış çiftin yüzü kanlı fotoğraflarıyla duyurdu. Çiftin HDP Ankara Milletvekili adayı Hatice Çevik ile öğretmen kocası İzzettin Çevik olduğu ortaya çıktı.Çevik çifti kanlı saldırıda üniversite öğrencisi geç kızları Başak Sidar Çevik'i kaybetmenin acısıyla birbirlerine sarıldılar.

İzzettin Çevik'in kız kardeşi Nurgül Çevik de hayatını kaybedenler arasındaydı. Anne Hatice Çevik'in yüzündeki acının ve baba izzettin Çevik'in kan sıçramış yüzündeki boş bakışları olayın vehametini anlatan kare olarak hafızalara kazındı. Öte yandan Çevik çiftinin daha önce de benzer bir saldırıda 34 kişinin hayatını kaybettiği Urfa Suruç ilçesinden oldukları öğrenildi. Atılım Üniversite'si İnşaat Mühendisliği 4. sınıf öğrencisi Çevik'in twitterda yazdığı "Keşke herkesin ömrü vicdanı kadar olsa" notu ise herkesi ağlattı.

Başak Sidar Çevik, ailenin göz bebeğiydi. Kısa süre önce çektirdikleri bu fotoğrafta Çevik ailesi hayata umutla bakıyordu.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte o fotoğrafın ardındaki acı gerçek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz