Belçikalı kız başörtüsü takıp sosyal deney yaptı

Flaman üniversite öğrencisi Silke Raats, bir sabah Müslüman kadınlar gibi başörtüsü takarak okula gidince beklenmedik tepkilerle karşılaştı.

Giriş Tarihi: 13.10.2015 13:41 Güncelleme Tarihi: 13.10.2015 14:38
Belçikalı kız başörtüsü takıp sosyal deney yaptı

Belçika'nın Anvers bölgesinde yaşayan üniversite öğrencisi Silke Raats (21) tesettüre girip sosyal deney gerçekleştirdi.

Toplumsal ortamlardaki tepkileri merak eden 21 Raats, 10 gün boyunca tesettüre girerek, yaşadıklarını "Başörtülü 10 gün" adını verdiği kısa filmde topladı.

Het Nieuwsblad gazetesine konuşan Silke Raats, projenin aslında 1 aylık bir proje olduğunu fakat tepkilerin çok şiddetli olması karşısında anca 10 gün dayanabildiğini aktardı.

Raats, "Okulda neredeyse herkes tarafından dışlandım. Onlara göre ben nasıl olsa, Suriye'ye gidip bombacı olacaktım." diye konuştu.

Raats, özellikle kendi arkadaşları, tanıdıkları ve ailesi tarafından olumsuz tepkilerle karşılaştığını ve adeta soru yağmuruna tutulduğunu söyledi.

Yıllardır tanıdığım ve birlikte tatile gittiğim arkadaşlarım bana, "bir daha asla iş bulamazsın," ve "kesin bir Müslüman erkek arkadaşı vardır" gibi yorumlarda bulundu.

"Arkadaşlarım ben yokmuşum gibi davranıyordu." dedi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Belçikalı kız başörtüsü takıp sosyal deney yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz