Deprem Simavlıları uykuda yakaladı

Kütahya'nın Simav İlçesi'nde 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Giriş Tarihi: 14.10.2015 09:33 Güncelleme Tarihi: 14.10.2015 10:13
Deprem Simavlıları uykuda yakaladı

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre bu gece yarısı saat 02.28 merkez üssü Simav'a 5 kilometre mesafedeki Ahlatlı çeşme köyü olan 4.2'lik depremin ardından 2 dakika sonra yine aynı yerde 3.3'lük depremler vatandaşları endişelendirdi. Herhangi bir can ve mal kaybına yol açmayan depremler yerin 4.6 ve 5 kilometre derinliğinde meydana geldi. Yaklaşık 5 saniye süren depremde paniğe kapılan vatandaşlar kendilerini sokağa attı. Bazı vatandaşlar ise araçlarına binerek ilçe merkezinden daha güvenli bölgelere gitmek üzere yola çıkınca ana cadde ve sokaklarda trafikte sıkışıklık yaşandı.

Emekli öğretmen Ahmet Can (71), "depreme yatakta yakalandık. Çok korktum. 2011 yılında meydana gelen 5.9'luk depremi hatırlattı. Çok şiddetli oldu. Çok korktuk. Çok şükür evlerimizde bir şey yok. Can kaybının olmaması teselli dedi.

Simav'da okuyan üniversite öğrencisi Damla Yetkin, (21), Simav'da yaşıyoruz. Depreme alıştık. Ancak çok korttuk. Kendimizi daha güvende hissedebilmek amacıyla arkadaşımla birlikte sokağa çıktık. Umarım devamı gelmez şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Deprem Simavlıları uykuda yakaladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz