Hepsi imza attı

"Ortaya koyulan ve hoş olmayan bir takım sözler var. 'Fişleme' gibi. Sporda Şiddeti Önleme Yasası Meclis'ten geçerken altında 4 partinin imzası vardı"

Giriş Tarihi: 16.10.2015 10:46 Güncelleme Tarihi: 16.10.2015 11:04
Hepsi imza attı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun'da katıldığı bir televizyon programında gündemi değerlendirirken önemli açıklamalar yaptı. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, seçim bildirgesindeki "Passolig'i kaldıracağız" ifadesi için "Meclis'te 4 parti de imza atmıştı" dedi. Bakan Kılıç, "Ortaya koyulan ve hoş olmayan bir takım sözler var. 'Fişleme' gibi çok farklı anlamlar taşıyacak iddialar ortaya atılıyor. 6222 sayılı Sporda Şiddeti Önleme Yasası Meclis'ten geçerken altında 4 partinin imzası vardı. Elektronik biletin uygulaması ile ilgili sorumluluk TFF'nindir. 2013 yılının Temmuz ayında yapılan bir ihale ile kanunda yer aldığı şekilde uygulanması federasyonundur. Altını çizerek söylüyorum yapılan bir ihale ile hayata geçirilmiştir" ifadesini kullandı. Kılıç, doping içinse şu yorumu yaptı: "Dopingle mücadelede 'sıfır tolerans' politikasını tavizsiz şekilde uygulamaya devam edeceğiz."

'FRANSA'YI HAK ETTİK'

Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın EURO 2016'ya gitmesini de değerlendiren Bakan Kılıç, "Milli Takımımız büyük bir başarı elde etti. İlk başta elemelerde beklemediğimiz sonuçlar aldık. Fakat daha sonra azimle yoluna devam eden Millilerimiz, Avrupa Şampiyonası finallerine doğrudan katılma hakkını elde ettiler. Zor bir dönemden geçiyoruz. Oyuncularımız az da olsa bizi tebessüm ettirdiler, kendilerine teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Hepsi imza attı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz