İzmir Büyükşehir DİSK’in çiftliği

Yeni Asır Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Şebnem Bursalı, “DİSK’in İzmir Şube Başkanı Memiş Sarı çoğunluğu belediyede çalışan 10 bin kişilik bir işçi grubunun temsilcisi. Kendi kızı, eşi ve baldızı İzmir Büyükşehir’de kadrolu. Sülalesini belediyeye doldurdu” dedi.

Giriş Tarihi: 16.10.2015 11:34 Güncelleme Tarihi: 16.10.2015 12:11
İzmir Büyükşehir DİSK’in çiftliği

Yeni Asır Gazetesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve bazı siyasi kesimlerin yolsuzluk ve usulsüzlükleriyle ilgili yaptığı haberler sonrası geçtiğimiz günlerde saldırıya uğradı. Yeni Akit'e konuşan Yeni Asır Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Şebnem Bursalı, "İzmir Gazeteciler Cemiyeti, bizi hedef gösteren DİSK Ege Temsilcisi Memiş Sarı'ya resmen arka çıktı. İzmir Gazeteciler Cemiyeti'nin, 'Gazeteler de yayınlarına dikkat etmeliler' tarzındaki bu açıklaması tam bir ibret vesikası" dedi.


BELEDİYE İLE SÜLALE BOYU İLİŞKİSİ VAR

Bursalı, "Memiş Sarı sözde bir işçi temsilcisi. Çoğunluğu belediyede çalışan 10 bin kişilik bir işçi grubunun temsilcisi. Kendi kızı, eşi ve baldızı İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde kadrolu olarak çalışıyor. Sülalesini belediyeye doldurdu. 4 ay önce işçiler 'Sen bizi sattın Memiş Sarı' diyerek DİSK'in İzmir temsilciliğini bastılar. Dışarı bile çıkamadı. Orada onu koruyan da yine 'katil' dediği polislerdi" şeklinde konuştu.


Dört yılı aşkın bir süredir İzmir'de başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere belli bir siyasi kesimin Yeni Asır Gazetesi'ni sindirmek için baskı uyguladığına dikkat çeken Bursalı "Her türlü siyasi baskıyı sistematik şekilde uyguluyorlar. DİSK'e bağlı işçilerin çalıştığı belediyede yaşanan yolsuzluklarla ilgili yaptığımız haberlerden rahatsız oluyorlar. Bundan dolayı bize karşı bir husumet besliyorlar" ifadesini kullandı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir Büyükşehir DİSK’in çiftliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz