KKTC'ye içme suyu projesine protesto!

Türkiye’de 3. havalimanından Marmaray’a kadar her türlü gelişmeye karşı çıkan “Gezici”lerin bir başka versiyonu Kıbrıs’ta sahneye çıktı. Terör olaylarından ’yı değil Türkiye devletini sorumlu tutan Kıbrıslı marjinal grup, Kıbrıs’a temiz içme suyu getirilmesini protesto etti

Giriş Tarihi: 18.10.2015 13:29
KKTC'ye içme suyu projesine protesto!

17 parti ve örgütün destek belirttiği eylemde,Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın adaya gelişiprotesto edildi; sloganlar atıldı. Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı eylemde örgütlerin Büyükelçilik kapısı önüne kadar ilerlemesine izin verilmedi.

SAYGI DURUŞU VE AÇIKLAMA

Lefkoşa Çağlayan Park'ta toplanan demokratik kitle örgütleri, sendikalar ve siyasi partiler, elçilik önüne yürüyüşe geçti. "Getirdiğin su götürdüğün canları temizleyemez" pankartı ile yürüyen kitle, AKP hükümeti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhine sloganlar attı.

ERDOĞAN'A "DİKTATÖR" İTHAMI
'lı teröristlere, 'li canlı bombalara tek kelime söylemeyen sözde aktivistler, Türkiye'deki "Gezici"ler gibi her olumsuzluktan AK Parti iktidarı ve Cumhurbaşkanı'nı sorumlu tuttu. Eylemde konuşan Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Genel Sekreteri Şener Elcil,"Arkadaşlarımızı ve yoldaşlarımızı katleden, Güneydoğu'da kendi çıkarları için insanlara kıyım yapan, Kıbrıslı Türklere her fırsatta hakaret eden bir diktatörün getirdiği suyu istemiyoruz" dedi.

İÇME SUYU PROJESİ EKOLOJİK DENGEYİ BOZACAKMIŞ!

"Hem de ekolojik bir felaketi beraberinde getirebilecek ve belki de 'asrın faciası' olarak anılabilecek bir projeyi onuncu kez açmak için adamızda bulunuyorlar. Bizlere siz kendi kendinizi yönetemezsiniz. gelen suyu da yönetemezsiniz diyerek buradalar.

SİYAH BALON

PKK'ya tek kelime etmeden "Katil Türkiye" sloganları atan eylemciler, temiz içme suyuna karşı olduklarını anlatan basınh açıklamasını okuduktan sonra Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybedenlerin anısına havaya 100 siyah balon bıraktı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
KKTC'ye içme suyu projesine protesto!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz