HDP’li vekil PKK'ya karşı operasyonların durmasını istedi

HDP'li vekil İdris Baluken, terör örgütü PKK'ya karşı yapılan operasyonun durdurulması gerektiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 19.10.2015 16:03 Güncelleme Tarihi: 19.10.2015 16:14
HDP’li vekil PKK'ya karşı operasyonların durmasını istedi

HDP Diyarbakır milletvekilleri ve adayları, seçim çalışmaları çerçevesinde, kentte görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya geldi. Toplantıda, HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

HDP'Lİ VEKİL ÜZGÜN: PKK İMHA EDİLECEK
Seçim beklenmeden bir an önce müzakere iradesiyle ilgili tüm demokratik kamuoyunun harekete geçmesi gerektiğini belirten Baluken, bir tarafın çatışmasızlık ile eylemsizlik pozisyonuna geçtiğini, diğer tarafın ise son PKK'yı imha edinceye kadar bu operasyonlara devam edeceğinin mesajını verdiğini savundu.

OPERASYONLARIN DURMASINI İSTEDİ
Demokratik bir seçim ortamında halkın iradesinin sandığa yansıması adına operasyonların durmasının ve çözüm sürecine dönülmesinin son derece önemli olduğunu anlatan Baluken, "Uzun süredir çözüm sürecini buzdolabına kaldırdıklarını söyleyenler bu yaklaşımlarıyla ilgili 1 Kasım sandıklarında halkın oyu ile bu politikalar açısından referanduma bir onay oylamasına tabi tutulacaklar. O yüzden şu anda operasyonların durması 1 Kasım seçimlerinin sağlıklı bir şekilde yapılması hem de orada ortaya çıkacak iradeyle birlikte tekrar çözüm sürecinin güncellenmesi açışından son derece önemlidir" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP’li vekil PKK'ya karşı operasyonların durmasını istedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz