İmam-Hatipleri Gülen kapattırdı

Eski Başbakan Tansu Çiller’in Basın Danışmanı Mehmet Bican, “Fetullah Gülen, İHL’lerin kapanması için Tansu Çiller ve Mesut Yılmaz’ı ikna etti” dedi... Gülen, İHL’leri kapattırıp, kendi “kolej”lerinin önünü açtı!

Giriş Tarihi: 19.10.2015 09:55 Güncelleme Tarihi: 19.10.2015 10:39
İmam-Hatipleri Gülen kapattırdı

Paralel devlet yapılanmasının lideri Fetullah Gülen'in; 28 Şubat sürecinde İmam Hatip liselerinin kapanması için çalışmada bulunduğu belgelendi.

BİCAN: İHL'LERİN KAPATILMASI İÇİN ÇİLLER VE YILMAZ'LA BİZZAT FETULLAH GÜLEN GÖRÜŞTÜ

Doğru Yol Partisi (DYP) Eski Genel Başkanı Tansu Çiller'in Basın Danışmanı Mehmet Bican, Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 28 Şubat davasında tanık olarak ifade verdi. Mehmet Bican duruşmada; 28 Şubat sürecinde hedef alınan Refah-Yol Hükümeti döneminde Tansu Çiller'in basın danışmanlığını yaptığını belirterek, "Ben yaşadım. Tansu Çiller ve Mesut Yılmaz'la bizzat Fetullah Gülen geldi ve görüştü. Bu görüşmelerin ana konusu 8 yıllık kesintisiz eğitimin çıkmasının faydalı olacağına ilişkin bunları ikna etmekti" ifadelerini kullandı.

TUNA: İMAM HATİPLERİN KAPATILMASINDA FETULLAH GÜLEN ÖNEMLİ ROL OYNADI

Mehmet Bican'ın tanık ifadesi Akit TV'de yayınlanan Arka Plan programında gündeme geldi. 28 Şubat mağdurlarının avukatı Hüsnü Tuna, İmam Hatiplerin kapatılmasında Fetullah Gülen'in önemli rol oynadığını söyledi.

Hüsnü Tuna; Tansu Çiller'in Basın Danışmanı Mehmet Bican'ın 28 Şubat davasında tanıklık yaptığını ve 'Ben yaşadım. Bu görüşmelerin ana konusu 8 yıllık kesintisiz eğitimin çıkmasının faydalı olacağına ilişkin bunları ikna etmekti' dediğini söyledi.

1997 SONRASI İMAM HATİP NESLİ KESİLDİ VE FETULLAH GÜLEN NESLİ ORTAYA ÇIKTI

"Askerlere kızıyoruz. Askere akıl veren bu kafa" ifadeleriyle Fetullah Gülen'i eleştiren Hüsnü Tuna, "İmam Hatiplerin kapanmasından sonra ne oldu? Fetullah Gülen'in kolejleri ve İmam Hatiplerin yerine ikame oldu. 1997 sonrası İmam Hatip nesli kesildi ve Fetullah Gülen nesli ortaya çıktı. Bugünkü yargıdaki, polisteki ve bürokrasideki kumpaslar alabildiğine yayıldı. Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Başbakan Ahmet Davutoğlu'na ve AK Parti'ye kızgınlıklarından birisi de İmam Hatip liselerinin yeniden açılması, paralel kolejlerin etkisini kaybetmiş olmasıdır" ifadelerini kullandı.

Kaynak:Akit

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
İmam-Hatipleri Gülen kapattırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz