Cumhuriyet'e göre Ankara saldırısı AK Parti'yi durdurdu

Cumhuriyet günlerce "Katil Devlet, katil AK Parti" diye algı operasyonu yaptı, bugün birinci sayfasından ise "AKP'nin yükselişi katliamla durdu" başlıklı habere yer verdi.

Giriş Tarihi: 20.10.2015 15:07 Güncelleme Tarihi: 20.10.2015 15:19
Cumhuriyet'e göre Ankara saldırısı AK Parti'yi durdurdu

Ankara'da Tren Garı önünde meydana gelen terör saldırı sonrası Can Dündar yönetmenliğindeki Cumhuriyet başta olmak üzere bir takım medya organları "Katil Devlet, katil AK Parti" algısı oluşturmaya çalışmıştı.

CUMHURİYET'İN İTİRAFI

Saldırıya, HDP'nin barajı altında bırakılması ve AK Parti'nin tek başına iktidarı için göz yumulduğunu iddia eden Cumhuriyet, bugünkü manşetinde ise tamamen farklı bir habere yer verdi.

Gazetenin manşetinde "AKP'nin yükselişi katliamla durdu" başlıklı habere yer verildi.

SALDIRIDAN AK PARTİ ZARARLI ÇIKTI

Gazete, haberin detaylarında "Ankara katliamının AK Parti'nin eylül ayındaki yükselişini durdurduğunu görüyoruz" satırlarıyla katil diye suçladığı AK Parti'nin gerçekte saldırıdan dolayı kaybettiğini ileri sürdü.

DEMİRTAŞ'IN BEKLEDİĞİ BU MUYDU?

Ankara'da yaşanan acıyı istismar ederek, devleti ve AK Parti'yi suçlayan, katliamın ertesi günü Ankara Sıhhiye Meydanı'ndaki yaptığı konuşmada oy isteyen HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, "Ayağımızı yere vursak sarayın camları titrer diyeceğiz. Bunun ilk adımı 1 Kasım. O gün her şey bitmeyecek. Ama sizin bitişinizin sonu
1 Kasım olacak" diye açıklama yapmıştı.

Demirtaş'ın bu açıklaması, Cumhuriyet'in bugünkü haberiyle birlikte okunduğunda, acaba 'Katliamın ardından Demirtaş'ın beklediği bu muydu?' (AK Parti'nin yükselişinin durması) dedirtti.

Kaynak: star.com.tr

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhuriyet'e göre Ankara saldırısı AK Parti'yi durdurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz