Benim sözümden çıkmayacaksın!

İşte Başkan Aziz Yıldırım ve Sportif Direktör Giuliano Terraneo arasında 6 Ekim'de yaşananlar:

Giriş Tarihi: 21.10.2015 09:37 Güncelleme Tarihi: 21.10.2015 10:05
Benim sözümden çıkmayacaksın!

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile Sportif Direktör Giuliano Terraneo arasında bir süredir soğuk rüzgarlar esiyordu. Başkan, Kurban Bayramı'nın 4. günü yani 27 Eylül'de düzenlenen bayramlaşmada basınla yaptığı sohbette Terraneo'nun yöneticileri tesislere almadığı haberlerine sert tepki göstermiş, "Beni Samandıra'ya almayacak adamı kulağından tutup atarım" diyerek tavrını ortaya koymuştu. Aziz Yıldırım ile Giuliano Terraneo arasındaki ipleri ise 6 Ekim'de yaşanan olay tamamen kopardı.

"BURAYA GELMENİZ DOĞRU DEĞİL"

Başkan Aziz Yıldırım, Akhisar beraberliğinin ardından 6 Ekim'de Terraneo ve Pereira ile görüşmek için Samandıra'ya gitti. Başkan idmanı izlerken, İtalyan Sportif Direktör Terraneo başkanın yanına geldi ve kendi dilinde bir şeyler söyledi. Başkan Yıldırım, yanındakilere ne dediğini sordu. "Buraya gelmeniz doğru değil" yanıtını alınca sinirlendi.

"SENDEN İZİN Mİ İSTEYECEĞİM?"

Yıldırım, idman sahasından çıkıp Samandıra'daki odasına gitti ve Terraneo'yu çağırttı. Başkan'ın bu görüşmede "Ben bu kulübün başkanıyım. Futbol takımını ne zaman ziyaret edeceğime ben karar veririm. Samandıra'ya gelmek için senden izin mi isteyeceğim? Artık sözümden çıkmayacaksın. Ben ne dersem onu yapacaksın" ifadesini kullandığı öğrenildi.

BAZI YÖNETİCİLERİ İÇERİ ALMADI!

Terraneo'nun daha önce Samandıra'ya giden bazı yöneticileri de içeri aldırmadığı, bazı yöneticilere de zorluk çıkardığı kaydedildi. Bu durumun kulağına gitmesi üzerine Başkan'ın çok sinirlendiği, aynı hareketin kendisine yapılmasıyla patladığı ifade edildi. Terraneo'nun o günden sonra özellikle Samandıra'da pasifleştirildiği öğrenilirken, yorumlar İtalyan'ın her an gideceği şeklinde.

TAKIM HALİNDE PFDK'DA

Fenerba hçe, Kayserispor maçında 7 oyuncusu sarı kart gördüğü için takım halinde sportmenliğe aykırı hareket nedeniyle PFDK'ya sevk edildi. TFF'den yapılan açıklamada, Disiplin Talimatı'nın 40. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkin gerçekleştiği belirtildi. Talimat her bir sarı kart için 1500 TL para cezasını öngörüyor. Bu durumda F.Bahçe 10 bin 500 TL para cezası ödeyecek.

PAMUK İPLİĞİ


Terraneo'nun koltuğunun sallanmaya başladığını SABAH 8 Ekim'de "Pamuk İpliği" başlığı duyurmuştu. İşte Aziz Yıldırım ile Terraneo arasındaki o gerginliğin zirve noktası 6 Ekim'de yaşandı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Benim sözümden çıkmayacaksın!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz