"Öz'ün pisliklerini biz temizliyoruz"

İrtica ile Mücadele Eylem Planı" belgesinde imzası bulunduğu iddiasıyla Ergenekon davasında yargılanan emekli Albay Dursun Çiçek'in avukatı olan kızı İrem Çiçek, davada gelinen aşamayı AA muhabire değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 21.10.2015 10:12 Güncelleme Tarihi: 21.10.2015 11:42
Öz'ün pisliklerini biz temizliyoruz

'İFTİRANAMEYİ BIRAKIP KAÇTI'
Çiçek, "Zekeriya Öz yazdığı iftiranameyi geride bırakıp, ülkeyi terk etti. Bize de onların kurduğu senaryoları temizlemek ve delil üretenleri ortaya çıkartmak kaldı" dedi. Gizli tanıkların iftira ve kumpasın aracı haline getirildiğini söyleyen Çiçek, "Davaların emniyette şekillendiği açıktır. Yargı emniyette başlayıp, emniyette sonlanmaktadır" diye konuştu.

'BABAMI HEDEF YAPTILAR'
Emekli Tümgeneral Hıfzı Çubuklu'nun kızı Nazlı Çubuklu da Genelkurmay Adli Müşavirliği makamında bulunan babasının daha önceki soruşturmalar kapsamında bu kumpasçılarla işbirliği yapmadığı için hedef haline getirildiğini söyledi. Çubuklu, "Bu kumpas davalarında polis içindeki yapı Yargıtay'a kadar sisteme egemen olmuş ya da birbirini denetleme durumunda olan devlet kurumları içinde yapılanmış bir çete (güncel deyimiyle bir Paralel Yapı) kafa kafaya verip, bu kumpasları birlikte ortaya koymuşlardır" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
"Öz'ün pisliklerini biz temizliyoruz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz