CHP'ye 'ATEŞ' püskürdü

Denizbank CEO'su Hakan Ateş, CHP'nin 'borç silme' vaadine ateş püskürdü. Ateş, "Şöyle reklamlara şahit oluyoruz: 'Ödemeyin kardeşim. Yüzde 80'ini sileceğiz'. Biz o zaman mevduatın faizini nasıl ödeyeceğiz? Bu nasıl bir sistem?" diyerek eleştirdi

Giriş Tarihi: 22.10.2015 11:35
CHP'ye 'ATEŞ' püskürdü

CHP'nin kredi kartı ve bireysel kredi faiz borçlarının yüzde 80'ini sildirme vaadine bankacılar ateş püskürdü. Denizbank CEO'su Hakan Ateş, reklam filminde "Bankacılarla anlaştık" diyen CHP'nin vaadini sert bir dille eleştirdi. Ateş, "Şöyle reklamlara şahit oluyoruz: 'Ödemeyin kardeşim. Yüzde 80'ini sileceğiz'. Biz o zaman mevduatın faizini nasıl ödeyeceğiz? Bu nasıl bir sistem?" dedi.


HÂLÂ ANLAMADINIZ

"Bankaların faiz gelir ve giderlerine kimse bakmıyor mu?" diye soran Ateş, bankaların komisyon ödediğini hatırlatarak, "Kaynakların akılcı dağılımına aracılık ederek, kaynak fazlası ile kaynak eksiğini buluşturan bir kurumuz. Bu hâlâ anlaşılmadı mı? Paranın zaman değerini siyasiler dahil herkesin çözmesi gerekli. Cebine bir kuruş koyan banka patronu var mı?" diye konuştu. Borcunu ödeyemeyenlerin yalnızca yüzde 5'lik bir kesim olduğunu belirten Ateş, geriye kalan ve borcunu ödeyen yüzde 95'in haksızlığa uğrayabileceğine işaret etti.

FİNANSAL OKURYAZARLIK DERSİ

Hakan Ateş, neyin silineceğini sorarken, "Bu devlet kararıyla mı olacak? Olacaksa özel ve yabancı bankalar gözetilecek mi? Finansal okuryazarlığa daha fazla ilgi vermeliyiz" dedi.


CHP ISRARLA SÖYLEMİYOR

SABAH'ın önceki gün kredi kartı borç faizlerinin silinmesi konusunda hangi bankalarla anlaştıklarına dair sorularına "Adı bende saklı" mesajıyla yanıt veren CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke dün de isim vermedi, hatta öneriyi bankaların yaptığını öne sürdü. Böke, "Bu projeyi bize öneren zaten bankacılar. Birden fazla banka var" dedi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'ye 'ATEŞ' püskürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz