Aydın Doğan ifade verecek

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Özdemir, 2015/85040 dosya numarasıyla Aydın Doğan hakkında, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na muhalefet etmek ve İmar kirliliği oluşturmaktan soruşturma başlattı.

Giriş Tarihi: 24.10.2015 10:14
Aydın Doğan ifade verecek

Türkiye aleyhtarı yayınları ve terör örgütlerine verdiği propaganda desteğiyle soruşturma kapsamına alınan Doğan Medya Grubu'na bir şok daha. Hilton'da 3 milyar dolarlık rantı engellendiği için saldırıya geçen Doğan Grubu'nun patronu Aydın Doğan'a bir soruşturma daha açıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Doğan hakkında 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'na muhalefet etmekten ve İmar kirliliği oluşturmaktan soruşturma başlatıldı.

SAVCI ÇAĞIRDI

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Özcan Özdemir'in 2015/85040 dosya numarasıyla başlattığı soruşturma kapsamında Aydın Doğan'ın ifadesinin alınması için tebligat gönderdi. Aydın Doğan'ın, Fatih ilçesinde bulunan tarihi yapının dokusunu bozduğu ve imar kirliliğine neden olduğu gerekçesiyle ifade vereceği bildirildi. Savcılığa gelen ihbar üzerine yapılan inceleme sonunda Doğan'a yönelik iddiaların gerçek olduğu anlaşıldı ve ardından soruşturma başlatıldı. Şüpheli sıfatıyla hesap verecek olan Aydın Doğan'ın, önümüzdeki günlerde ifade vermeye gitmesi bekleniyor. Doğan ailesi hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca yürütülen POAŞ dosyası hala devam ediyor.

POAŞ DOSYASI

Poaş soruşturma kapsamında Doğan'ın kızı Hanzade Vasfiye Doğan Boyner, Petrol Ofisi Direktörü Reha Talu, İmre Barmenbek, Ertuğrul Tuncer, Yahya Üzdiyen ile Vural Akışık'ın da aralarında bulunduğu üst düzey 17 yöneticinin ifadesi alındı.

Star

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydın Doğan ifade verecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz