Cumhuriyet ve Sözcü Erdoğan'dan özür diledi

Sözcü gazetesinden Emin Çölaşan ve Cumhuriyet gazetesinden de Özgür Mumcu bugünkü köşelerinde daha önceki yazılarında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettikleri gerekçesiyle tekzip yayınladı.

Giriş Tarihi: 24.10.2015 13:44
Cumhuriyet ve Sözcü Erdoğan'dan özür diledi

Halk tarafından seçilmiş olan ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında iftira ve ithamlara ara vermeden devem eden Cumhuriyet ve Sözcü gazetesi özür dilemek zorunda kaldı. Sözcü gazetesinin tekzibi internet adreslerinde yayınlamamaları sosyal medyada tepki topladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatının Cumhuriyet ve Sözcü gazetelerinde yayınlanan tekzipte şu ifadelere yer verildi;

BU İFTİRAFLARIN HEDEFİ...

Özellikle Müvekkilime karşı yürütülen kirli savaşta her yolu meşru sayan, yalan ve iftirada birbiri ile yarışan sözde gazetelerin bu iddiaları, yürüttükleri psikolojik savaşın bir parçasıdır.

Müvekkilimi yıpratmaya yönelik mezkûr asılsız, haksız ve gerçek dışı itham ve iddialar tamamen kasıtlı ve su-i maksatlıdır. Bu paylaşımlarla Müvekkilim toplumun kin ve nefret duygularına maruz bırakılmak istenmektedir.

Hukuk, basın ahlakı ve vicdanın olmadığı bu iftiranın hedefi herkesçe malumdur. Müvekkillerime karşı yayınlanan bu kin ve nefret yazısının arka planındaki kirli düşünceleri ve hesapları kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhuriyet ve Sözcü Erdoğan'dan özür diledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz