Paravan şirketlerle himmetleri uçurdu

Uşak'taki operasyonunda tutuklanan Hazim Sesli'nin, işadamlarından baskıyla himmet topladığı, paraları paravan şirketlerle başta ABD olmak üzere birçok ülkeye kaçırdığı belirlendi

Giriş Tarihi: 25.10.2015 11:38
Paravan şirketlerle himmetleri uçurdu

'BATTANİYE KRALI' LAKAPLI İŞADAMININ ÖRGÜTÜ'NE 'HİZMET'LERİ!

Uşak'taki "Paralel Devlet Yapılanması"na yönelik operasyon kapsamında tutuklanan "Türkiye imamı"nın yardımcısı işadamı Hazim Sesli'nin marifetleri saymakla bitmiyor. Sesli'nin ihalelere fesat karıştırdığı, "himmet" adı altında topladığı paraları yurtdışına çıkardığı tespit edildi. Uşak'ta "battaniye kralı" olarak bilinen, birçok oda ve sivil toplum örgütünde başkanlık yapan Hazim Sesli, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olmak suçundan tutuklandı. Daha önce Uşak Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkanlığı yapan Sesli'nin FETÖ'nün "Türkiye imam yardımcısı" olduğu öğrenildi. Hazim Sesli'nin örgüte finansal destek sağlamak için "himmet" adı altında vatandaşlardan zorla para topladığı iddianamede yer aldı.

İSRAİL DE LİSTEDE VAR
Sesli'nin ayrıca toplanan bu paraları paravan şirketler aracılığıyla başta ABD olmak üzere İsrail, Güney Afrika ve Tunus gibi pek çok ülkeye kaçırdığı belirtildi.

FAHİŞ FİYATLA KAMUYA SATIŞ YAPTI
"Himmet" adı altında nakit paranın yanı sıra vatandaşlardan zorla toplanan malların paraya çevrilmesini sağlamak amacıyla anlaşmalı ihaleler düzenlendiği, Sesli'nin bu sayede malları kamu kurumlarına fahiş fiyata sattığı belirlendi. Sesli'nin belirli dönemlerde milyonlarca lirayı elden yurtdışına çıkardığı da tespit edildi. Paralel Yapı operasyonunda, Uşak Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Ali Yıldırım, Hazim Sesli'nin kardeşi Uşak Organize Sanayi Bölgesi Başkan Yardımcısı işadamı Mehmet Sesli, işadamı Barış Altınordu'nun ardından Hazim Sesli'nin de tutuklanmasıyla tutuklu sayısı dörde çıkmıştı. Hazim Sesli İstanbul Bahçelievler'de bir akrabasının evinde gözaltına alınmış, Uşak'ta sevk edildiği mahkemece tutuklanmıştı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Paravan şirketlerle himmetleri uçurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz