Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bir ilk

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 13. Muhtarlar buluşmasında konuştu. Erdoğan " Biz 28 Ekim günü, öğle vakti, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, sadece ve sadece 81 vilayetimizden, cumhurun yani milletimizin, halkımızın katılacağı bir resepsiyon veriyoruz." dedi.

Giriş Tarihi: 26.10.2015 14:43 Güncelleme Tarihi: 26.10.2015 15:06
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bir ilk

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Birileri toplumun çeşitli kesimleriyle bir araya gelmemizi eleştiriyor. Soruyorum, neden rahatsız oluyorsunuz?

KÜLLİYE'DE 28 EKİM'DE RESEPSİYON

Ülkemizde Cumhuriyet Bayramları bugüne kadar genellikle içinde cumhurun yer almadığı, kuru devlet törenleri şeklinde cereyan etmiştir. Biz 28 Ekim günü, öğle vakti, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, sadece ve sadece 81 vilayetimizden, cumhurun yani milletimizin, halkımızın katılacağı bir resepsiyon veriyoruz. 81 ilimizden her birinden herhangi bir unvanı, herhangi bir resmi görevi olmayan 10'ar vatandaşımızı burada ağırlayacağız.

BUNLAR KARANLIK

Bunlar aydın değil bunlar karanlık. Hep bir şey yapıyormuş gibi görünürler ama avara kasnak gibi ne işe yaradıkları belli değildir. Muhtar dediğin, milletle mahallesiyle güçlü bağları olan sorumluluk sahibi kişidir. Bunların ise ülkeye millete faydaları olmadığı gibi demokrasiye tahammülleri yok. Ülkeyi şiddete ve kana boğamaya çalışanlar gibi faşistin önde gidenidir. Kendi sözleirnden başka hiçbir şeye kıymet vermezler.

Cumhurbaşkanlığı cumhurla bir araya gelmeye devam ediyor devam edecek. Siz cumhuriyet için cumhur için bugüne kadar ne yaptınız?

BU ÜLKEYİ BABALARININ MALI GİBİ...

Bunlar yıllarca milletten vekalet almadan, babalarının malı gibi bu ülkeyi yönetmeye alışmışlardır.

İstiyorlar ki Tayyip Erdoğan karışmasın, meydan onlara kalsın istiyorlar. PKK da bunu istiyor. Muhalefet de bunu istiyor.

Bu güruhun kavgası bizimle değil, milletledir.

Önce devlet sonra insan devri bitti. Önce insan sonra devlet. Şimdi dönem bu.

Devlet hizmetinde olan herkesin akşam yastığa başına koyduklarında 'Bugün milletim için ne yaptım' diye kendisine sorması lazım.

HAYATİ ÖNEME SAHİP

Kasım seçimleri hayati öneme sahiptir. Türkiye, 7 Haziran'da tehlikeye düşen istikrar ve güven ortamını, 1 Kasım'da yeniden ve daha güçlü şekilde tesis ederek yoluna devam etmelidir.

TEHDİTLE OY ALIYORLAR

Sırtını terör örgütlerine dayayanlara 1 Kasım'da ders vermeyeceksiniz de ne zaman vereceksiniz?

Hakkari'de aynı gün 2 tane hastane açılışı yaptım terör örgütü ve siyasi uzantısı oraya kimse gelmesin diye vatandaşı tehdit etti. Siz barıştan kan alıyorsunuz.

Bunlar hangi yüze barıştan bahsediyorlar? Bunlar tehditle bu ülkeden oy alıyorlar.

Biz rotamızı milletimizin dirayetine göre belirleyeceğiz.

Biz hep birlikte milletiz. Bu bayrak, bu millet, bu devlet hepimizin. Geçmişimiz bir olduğu gibi geleceğimiz de bir.

Biz ensar kültürüyle yetiştik. Onun için Suriyeli kardeşlerimize kapımızı açtık. Hangi ırktansın mezheptensin demedik. Sadece İstanbul'da 500 bin Suriyeli var.

Paralel devlet yapılanması bölücü terör örgütü ile beraber hareket istiyor.

ÖLECEKSEK BİR KERE ÖLELİM ADAM GİBİ ÖLELİM

Terör örgütünün zulmüne en çok maruz kalan, en çok can kaybeden, en çok sıkıntı çeken hiç şüphesiz bölgedeki Kürt kardeşlerimdir. Terör sorununun çözümü, bu kardeşlerimin önündeki en büyük sorundur. Ve bu da terör sorununun çözümünden geçmektedir. Ama ben şimdi diyorum ki bölgedeki benim Kürt kardeşlerim de bu terör örgütüne karşı tavrını koymalıdır. Öleceksek bir kere ölelim ama adam gibi ölelim.

NE YAZIK Kİ İKİNCİ BAYRAKLA DOLAŞANLAR OY OLABİLİYORLAR

Bizim tek bayrağımız var. İkinci bayrağımız var mı? Ama ikinci bayrakla dolaşanlar ne yazık ki bu ülkede oy alabiliyorlar. Onlara gereken cevabı 1 Kasım'da vermek gerekmiyor mu? İşte taşıdıkları tabutları görüyoruz. Tabutların üzerine kendi paçavralarını dolamak suretiyle ne yazık ki defin törenleri düzenliyorlar. Sonra da diyorlar ki utanmadan, sıkılmadan, 'Bizim bayrakla sorunumuz yok.' Senin bayrakla sorunun olup olmadığını bilmem ama Türk Bayrağı ile sorununun olduğunu biliyorum.

OPERASYONLAR DEVAM EDECEK

Kimse bizden rehavet beklemesin, kimse bizden buna ara vereceğimizi beklemesin. Hedef sadece 1 Kasım da değil. 1 Kasım'a kadar da 1 Kasım'dan sonra da bu operasyonlarımız devam edecektir ve tüm terör örgütlerine karşı devam edecektir.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bir ilk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz