Seçim günü otellerde doluluk oranı yüzde 10'a düştü

Seçimler öncesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatili, hafta sonu ile birleştirildi. Ancak tatilin 5 güne uzaması seçmeni etkilemedi.

Giriş Tarihi: 26.10.2015 13:28 Güncelleme Tarihi: 26.10.2015 13:49
Seçim günü otellerde doluluk oranı yüzde 10'a düştü

Yaklaşan 1 Kasım genel seçimleri öncesinde en çok tartışılan konulardan birisi, seçmenlerin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatilinin, hafta sonuyla birleştirilmesinin ardından nasıl bir tercihte bulunacakları oldu.

"OY KULLAN" ÇAĞRILARI YAPILIYORDU
Seçmenlerin, 1 Kasım'da sandığı mı, yoksa tatili mi tercih edecekleri tartışılıp, oy kullanılması için çağrılar sürerken turizmciler konuya noktayı koydu:

Seçmenin tercihi sandık. Türkiye'nin birçok bölgesinde seçimin yapılacağı hafta sonunda otellerin doluluk oranları bir hayli düştü. Birçok otelci ve acente kampanyalar düzenlerken vatandaşlar bu indirimlerden ve kampanyalardan yararlanmak yerine oy kullanmayı tercih etti.

SEÇMEN TATİLİ DEĞİL SANDIĞI TERCİH ETTİ
İzmir'deki turizmciler, seçmenlerin tatil değil, seçim öncelikli hareket ettiğini söyledi. Çeşme'deki otellerde doluluk oranı da yüzde 50'lerden, seçim günü çoğunluğu yabancı konuk rezervasyonu olmak üzere yüzde 10'lara düştü. Bu durumu göz önünde bulunduran seyahat firmaları da, cumartesi dönüşlü, kültür turlarına ağırlık verdi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Seçim günü otellerde doluluk oranı yüzde 10'a düştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz