Erdoğan'dan altın kaplama cevabı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 29 Ekim resepsiyonunda Külliye için altın kaplama diyenleri ti'ye aldı.

Giriş Tarihi: 28.10.2015 16:34 Güncelleme Tarihi: 28.10.2015 16:55
Erdoğan'dan altın kaplama cevabı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle 81 ilden gelecek vatandaşlara resepsiyon verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 29 ekim resepsiyonunda konuştu. Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın sürekli altın kaplamalarla gündeme gelmesini gülerek eleştirdi:

"ŞU GÖRDÜĞÜNÜZ SARIMSI RENKLER VAR YA.."
"Şurası hep altın kaplı bakın görüyorsunuz. Şu gördüğünüz sarımsı renkler var ya onu hep altın zannediyorlar. Biliyorsunuz kullandığımız klozetler de hep altın kaplama. Geçmişte Cumhurbaşkanlığı makamı sadece belirli kişilerin girdiği bir yerdi. Ancak şimdi Türkiye'nin her yerinden vatandaşların geldiği, ağırlandığı bir yerdir."


"BURASI CUMHURUN EVİ"
"Burası Cumhurun evi ve milletin evi burası benim şahsımın çalışma yaptığı yer tabi sizlerle beraber. 28 Şubat dönemini hatırlarsınız. Yapılan her saldırı Cumhuriyet kisvesi ardında saklanılarak yapıldı.

"BU KAVRAMI İSTİSMAR ETTİLER"
Ülkemizde Cumhuriyet Mitingleri yapıldı ve yine cumhuriyet adı kullanılarak millete saldırı yapıldı. Cumhuriyetin özü ile bir ilişkisi bulunmayanlar kendi iktidarları adına bu kavramı istismar ettiler."

Artık cumhuriyetin sahibi milletimizin ta kendisidir. Sembolü de, işte bu Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'dir."

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'dan altın kaplama cevabı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz